-10.6 C
Starachowice
niedziela, 17/01/2021
Strona główna Aktualności "Zamaskowany Bohater" na ulicach miasta

„Zamaskowany Bohater” na ulicach miasta

Takie hasło towarzyszyło działaniom, jakie prowadzili dziś starachowiccy policjanci na ulicach miasta. Adresowane były do najmłodszych mieszkańców, którzy wykazują się postawą godną naśladowania i cierpliwie znoszą obowiązek „ubierania” maseczek ochronnych w związku z pandemią.
Funkcjonariusze docierali do maluchów, które dostosowały się do obowiązujących przepisów, nakazujących zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej i wręczali im drobne upominki i certyfikaty zamaskowanego bohatera. A wszystko w dowód uznania za postawę godną naśladowania.

-Działania te miały na celu podkreślenie znaczenia zasłaniania nosa i ust w czasie epidemii i zwrócenia uwagi dorosłym, że przykład idzie „z góry”. Jednocześnie policjanci chcieli wyróżnić najmłodszych za skrupulatne stosowanie się do obecnych zaleceń w tej kwestii. Podkreślali także rolę odpowiedzialności każdego z nas na rozwój epidemii – mówi oficer prasowy KPP w naszym mieście, sierż.szt. Paweł Kusiak.

Akcja została odebrana z dużym entuzjazmem zarówno przez najmłodszych jak i ich opiekunów. Policjanci zapowiadają więc powtórkę.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x