Strona główna Aktualności "Niebieska" w finale ogólnopolskiego festiwalu!

„Niebieska” w finale ogólnopolskiego festiwalu!

 

Aleksandra Samsonowska ze Starachowic znalazła się w finale ogólnopolskiego Domowego Festiwalu Piosenki, który odbywa się za pośrednictwem jednego z najbardziej popularnych portali społecznościowych i promuje ideę pozostania w domach w trakcie pandemii.

Aby wziąć udział w eliminacjach należało przesłać do organizatorów zgłoszenie oraz dołączyć link do nagrania w serwisie YouTube. Na tej podstawie, z blisko 400 chętnych, wybrano 60 półfinalistów, po 20 osób z każdej kategorii: dzieci i młodzież do lat 17 (cover), dorośli (cover) oraz piosenka autorska. Wśród grupy dorosłych zakwalifikowanych do półfinału znalazła się Aleksandra Samsonowska, w wykonaniu której jurorzy mogli usłyszeć utwór pt. „Beauty and the Beast” z jednej z najsłynniejszych produkcji Disney’a. O tym z kolei, kto znajdzie się w finale decydowali użytkownicy facebook’a, oddając głosy na uczestników. Do ostatecznego etapu muzycznych zmagań przeszło po 12 osób z każdej kategorii. Wśród nich także starachowiczanka.

– Festiwal ogólnie jest kolejnym „dzieckiem” chłopaków, którzy stworzyli jeden z największych i najlepszych festiwali kolęd w Polsce. Ten konkretny zrodził się niedawno, spontanicznie podczas kwarantanny i promuje ideę pozostania w domach. Uczestnicy z całej Polski wysyłali swoje nagrania, często wykonane w domowych warunkach, po czym do każdej z trzech kategorii jury wytypowało po 20 osób. Te osoby z kolei w półfinale walczyły na „fejsie” żeby dostać się do finału. Z każdej kategorii po 12 osób z największa liczba głosów weszło do finału. A w tam znów oceniać będą jurorzy – mówi GAZECIE „Niebieska”, która ma na swoim koncie wiele wokalnych sukcesów. Ale nie tylko pięknie śpiewa. Gra też na skrzypcach i fotografuje.

Wyniki festiwalu już niebawem, bo 28 kwietnia br. Trzymamy więc kciuki i życzymy powodzenia!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x