19.2 C
Starachowice
czwartek, 9/07/2020
Strona główna Aktualności W sytuacjach wyjątkowych możliwa osobista wizyta w starostwie

W sytuacjach wyjątkowych możliwa osobista wizyta w starostwie

Podstawową formą kontaktu z wydziałami Starostwa Powiatowego w Starachowicach nadal pozostaje kontakt telefoniczny, drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem platformy ePUAP. Wyjątkiem są sprawy niezbędne z zakresu komunikacji i budownictwa, które od minionej środy załatwia się osobiście, ale po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

W sytuacjach wyjątkowych, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu daty, możliwa jest osobista wizyta w starostwie.

– Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców bardzo prosimy aby w ten sposób załatwiać wyłącznie sprawy pilne, których nie da się załatwić bez osobistej wizyty w urzędzie. Wyjątkiem są sprawy niezbędne, związane z: wydawaniem praw jazdy, dowodów rejestracyjnych oraz innych dokumentów komunikacyjnych; a także decyzjami architektoniczno-budowlanymi i innymi, związanymi z inwestycjami, np. dotyczącymi ochrony środowiska – apeluje starostwo. – Te sprawy od 22 kwietnia br. załatwiane są osobiście. Ale również po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznie dnia i godziny takiej wizyty w starostwie.

Do budynku starostwa wpuszczane są pojedynczo osoby, które wcześniej umówiły się na wizytę. Zapewniony jest dla nich płyn do dezynfekcji i środki ochrony osobistej. Jednocześnie urząd przypomina o obowiązku noszenia maseczek przez interesantów. Obsługa odbywa się na parterze, przy okienku kancelarii ogólnej, gdzie schodzą pracownicy merytoryczni z poszczególnych wydziałów (w zależności od sprawy). W chwili obsługiwania na korytarzu może przebywać tylko jedna osoba. Wyjątkiem jest wydawanie dowodów i odbiór tablic rejestracyjnych, które odbywa się przez boczne wejście do Wydziału Komunikacji i Dróg – od strony pogotowia, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Starostwo Powiatowe w Starachowicach przypomina również o wydłużonych terminach (do 180 dni) na rejestrację pojazdu używanego sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej oraz na zawiadomienie starosty o nabyciu lub zbyciu pojazdu, a także zachowaniu ważności prawa jazdy, uprawnień do kierowania pojazdami, szkoleń okresowych, badań lekarskich i psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy, czy pozwoleń czasowych i tablic rejestracyjnych, których termin ważności upłynął w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. Na dopełnienie formalności kierowcy mają 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii należy dopełnić formalności.

Poniżej zamieszczamy link do strony internetowej, gdzie znajduje się szczegółowy wykaz telefonów do starostwa. W sprawach innych niż sprawy z zakresu komunikacji i budownictwa, podstawową formą kontaktu pozostaje nadal kontakt telefoniczny, elektroniczny oraz za pośrednictwem platformy ePUAP.

http://powiat.starachowice.pl/?pid=1&ca=show&id=3828

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x