11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Handlowali nielegalnym towarem. "Wpadli" na targowisku miejskim

Handlowali nielegalnym towarem. „Wpadli” na targowisku miejskim

Blisko 15 tysięcy sztuk papierosów, pół kilograma krajanki tytoniowej i 3 litry alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy, o wartości około 17 tys. zł ujawnili w Starachowicach funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Śledczej z placówki Straży Granicznej w Kielcach.

Uwagę strażników zwróciły dwa auta, zaparkowane w pobliżu targowiska miejskiego. Jak się okazało, wewnątrz znajdowały się wyroby tytoniowe i alkoholowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ukryte były w przestrzeni bagażowej pojazdów i w schowkach samochodowych a ten, w przestrzeni pomiędzy siedzeniami był przykryty kocem. Do sprawy przesłuchano 35-letnią kobietę i 44-letniego mężczyznę, którzy przyznali się do posiadania i dystrybucji nielegalnego towaru na targowisku. Jak informuje straż graniczna, zadaniem kobiety było pilnowanie samochodów z towarem, zaś mężczyzna sprzedawał wyroby na targu. Oboje przyznali również, że papierosy, tytoń i alkohol zakupili na tym samym placu od bliżej nieznanego Polaka oraz obywatela Bułgarii. Łączna wartość ujawnionego towaru wynosiła blisko 17 tys. zł

Łączna wartość ujawnionego towaru wynosi blisko 17 tysięcy zł a Skarb Państwa mógł stracić nawet 21 tys. zł. Towar zabezpieczono i przekazano do depozytu Placówki Straży Granicznej w Kielcach, będzie wykorzystany w procesie sądowym.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x