Strona główna Aktualności Z utęsknieniem czekają na czytelników

Z utęsknieniem czekają na czytelników

Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami wprowadzonymi w związku z epidemią koronawirusa, miejskie biblioteki zostaną ponownie otwarte.

Decyzją rządu biblioteki mogą być otwarte już 4 maja, ale o konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

– Korzystanie z bibliotek będzie wiązało się z pewnymi ograniczeniami. W trosce o bezpieczeństwo czytelników i nasze, już teraz przygotowujemy lokale biblioteczne do spotkań z wytęsknionymi czytelnikami  – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach, Jolanta Sopińska.

Jak ma wyglądać w praktyce procedura wizyt w bibliotece?

– Biblioteki będą otwarte dla czytelników w godzinach od 12:00 do 16:00 a filie w szkołach podstawowych nr 2 i nr 13 – w godzinach od 10:00 do 14:00.  W wyznaczonym miejscu będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik, obowiązkowo w maseczce lub innym okryciu twarzy. Pozostałe osoby powinny czekać na zewnątrz w odległości dwóch metrów od siebie.  Bibliotekarze będą pracować zabezpieczeni w przyłbice i/lub maseczki oraz rękawice jednorazowe, a książki zwracane przez czytelników będą umieszczane w specjalnie wyznaczonym i zabezpieczonym miejscu na okres 10 dni czyli będą poddane kwarantannie. Co ważne, w czasie pracy biblioteki pomieszczenia będą regularnie dezynfekowane, co spowoduje kilkuminutowe przerwy – możemy przeczytać na facebookowej stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Jednocześnie dyrekcja biblioteki zwraca się z gorącą prośbą do czytelników o wcześniejsze rezerwowanie książek za pomocą systemu Szukam Książki, zamawianie telefoniczne lub przychodzenie z własnoręcznym spisem wybranych pozycji.

Mimo tych wszystkich obostrzeń jedno w tym jest najważniejsze, otwarte biblioteki i dostęp do książek, to krok ku normalności.

(Aneta)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x