11.7 C
Starachowice
sobota, 10/04/2021
Strona główna Aktualności Park Miejski - jak idą prace?

Park Miejski – jak idą prace?

Starachowicki park miejski będzie nowoczesny i bezpieczny. Prace inwestycyjne, które ruszyły wiosną 2019 roku są na zaawansowanym etapie. Mieszkańców nurtuje pytanie, kiedy będzie można wybrać się tam na spacer?

Projekt rewitalizacji Parku Miejskiego zakłada odbudowę muszli koncertowej, parkowej kawiarni, budowę parku linowego, tarasów widokowych, zagospodarowanie cieku wodnego, posadzenie nowych krzewów i ozdobnej roślinności. Zakłada również modernizację głównych alejek i chodników, budowę ścieżki żelaza, zjeżdżalni, montaż stołów do gier i stojaków rowerowych, budowę dog parku, rekonstrukcję wejścia do szybu kopalni Herkules. W parku oprócz ławek, pojawią się leżaki. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie, monitoring i punkty sieci Wi-Fi.

Zapytaliśmy w starachowickim magistracie, na jakim etapie jest rewitalizacja Parku Miejskiego, czy prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem oraz, do kiedy potrwają?

– Prace przy rewitalizacji Parku Miejskiego im. Stefana Żeromskiego są w trakcie realizacji. Obecnie w stanie surowym jest budynek kawiarni parkowej i toalety, w których trwa montaż instalacji. Na zaawansowanym etapie są prace przy alejkach parkowych. Realizowane są tarasy widokowe, oczko wodne, trwa budowa amfiteatru, który powstaje w miejscu byłej muszli koncertowej. W trakcie remontu jest chatka Baby Jagi. Przygotowywane są tereny w miejscach, gdzie powstaną place zabaw i park linowy. Urządzenia i zabawki, które tam staną już zostały zamówione. Ponadto zaplanowane są do wykonania nasadzenia zieleni rodzimej – informuje Iwona Tamiołło, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach. – Prace przy realizacji tej inwestycji prowadzone są wieloetapowo. Niemniej jednak obecna rzeczywistość gospodarcza i utrudnienia związane z pandemią powodują, że firma może mieć opóźnienia, przesuwając ostateczny termin zakończenia inwestycji – dodaje pani rzecznik.

Gmina Starachowice na rewitalizację Parku Miejskiego pozyskała ponad 12 640 000 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x