1.7 C
Starachowice
wtorek, 1/12/2020
Strona główna Aktualności W ŚCO powraca program szczepień dla pacjentów onkologicznych

W ŚCO powraca program szczepień dla pacjentów onkologicznych

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach wznawia program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób z chorobą nowotworową. 

Z programu mogą skorzystać mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy: ukończyli 18 rok życia; mają rozpoznane nowotwory złośliwe; takie jak: rak płuca, rak piersi, rak trzonu macicy, rak szyjki macicy, rak jelita grubego, rak odbytnicy, rak pęcherza moczowego, przewlekła białaczka limfocytowa; nie rozpoczęli jeszcze leczenia onkologicznego; nie byli szczepieni szczepionką przeciwko pneumokokom; nie posiadają przeciwwskazań lekarskich do szczepienia (w tym przeciwwskazań wskazanych przez lekarza prowadzącego leczenie onkologiczne) oraz wyrażą pisemną zgodę na udział w badaniu – projekcie.

Szczepienie  zabezpiecza pacjenta przed groźnymi powikłaniami w postaci penumokokowego zapalenia płuc oraz uogólnionym zakażeniem organizmu (sepsą). Podnosi również ogólną odporność chorego, chroni przed infekcjami i pozwala uniknąć przerywania terapii, co poprawia skuteczność leczenia przeciwnowotworowego. Szczepienie odbywa się zgodnie z zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Pacjenci z rozpoznanymi i wymienionymi nowotworami złośliwymi, którzy jeszcze nie rozpoczęli leczenia onkologicznego, a chcą się zaszczepić, powinni zgłosić się do „Gabinetu kwalifikacji do szczepień 20a-2” (budynek główny ŚCO, parter, hol za Rejestracją). Należy iść po znaczkach (strzykawkach) naklejonych na podłodze – początek szlaku w holu głównym ŚCO. Gabinet jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -10.00. O szczegóły szczepienia można pytać również pod numerem telefonu: 885 995 103

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: ponad 260 zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (1 grudnia) komunikacie poinformowało o 9 105 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 449 osób (68 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x