10.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Aktualności Wakacyjny konkurs odwołany

Wakacyjny konkurs odwołany

Jak informuje starachowicki magistrat, otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych dotyczących letniego wypoczynku został odwołany. Dofinansowanie zadań publicznych dla organizacji pozarządowych w ramach akcji letniej nie będzie możliwe z powodu pandemii.

Gmina Starachowice poinformowała o rezygnacji z przeprowadzenia procedury ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym, dotyczącej: dofinansowania obozów rekreacyjno – sportowych z elementami profilaktyki uzależnień, promujących zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych, organizowanych w okresie wakacji oraz zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży pozostających w okresie wakacji w miejscu zamieszkania.

– W związku z aktualną sytuacją w kraju związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, licznymi ograniczeniami związanymi z zachowaniem bezpieczeństwa i zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa oraz informacjami pochodzącymi od ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w naszej opinii w tym roku nie jest możliwa właściwa realizacja powyższych zadań. Wobec powyższego, mając na względzie dobro i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży z naszej Gminy, uważamy za zasadne rezygnację przez Urząd Miejski w Starachowicach z organizacji powyższych form wypoczynku letniego w 2020 roku – czytamy w komunikacie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

W kraju rekordowe 1002 nowe zakażenia. W Świętokrzyskiem 21

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (19 września) komunikacie poinformowało o 1002 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 12 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x