17.4 C
Starachowice
czwartek, 9/07/2020
Strona główna Aktualności Kolejna droga gminna została wyremontowana

Kolejna droga gminna została wyremontowana

Dobiegł końca remont odcinka ulicy Jeleniej na długości około 230 metrów, dotychczas gruntową nawierzchnię zastąpiła betonowa kostka brukowa. Inwestycja zgłoszona do wykonania w ramach Budżetu Obywatelskiego, kilka lat czekała na realizację.

Koszt przedsięwzięcia to około 182 000 zł, wykonawcą była firma „DROBET” Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy z Radomia. Główny zakres wykonanych prac obejmował: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, regulacje studzienek, wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni oraz remont przepustu.

– Mieszkańcy wreszcie bez kurzu i błota mogą dotrzeć do swoich posesji. Od lata zabiegali o to, aby takie prace na tym terenie zostały wykonane – mówi Prezydent Miasta Marek Materek. – Zadanie, dzięki zaangażowaniu radnego Tomasza Andrzejewskiego oraz mieszkańców, wprowadzone zostało do realizacji poprzez Budżet Obywatelski z 2018 r. pn. „Wykonanie odcinka ulicy Jeleniej”. Ze względu na fakt, że w ogłoszonych dwóch postępowaniach przetargowych w roku 2019 złożone oferty przewyższały kwotę jaką zabezpieczono w gminnym budżecie na sfinansowanie zamówienia, zostały unieważnione. Cieszę się, że w tym roku udało się to zadanie wykonać.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x