17.4 C
Starachowice
czwartek, 9/07/2020
Strona główna Aktualności Odnowią zniszczone nagrobki

Odnowią zniszczone nagrobki

Epitafia na siedmiu, spośród najstarszych starachowickich nagrobków, znajdujących się w centralnej części cmentarza przy ul. Iłżeckiej, zostaną odnowione. To wspólna inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Starachowic i mieszkańców naszego miasta.

Będzie to możliwe dzięki funduszom zebranym podczas kwesty, jaka odbyła się 1 listopada ub.r. w pobliżu starachowickich nekropolii. O tym, które nagrobki zostaną odnowione decydowali, za pośrednictwem ankiet, mieszkańcy miasta. Najwięcej głosów, spośród trzech propozycji TPS, oddano na najstarsze nagrobki, znajdujące się w centralnej części cmentarza parafialnego przy ulicy Iłżeckiej.

– Pochodzą z XIX wieku. Są na nich piękne epitafia – napisy upamiętniające – które jednak są już mało czytelne. Proponujemy odnowienie epitafiów na siedmiu nagrobkach – napisano w uzasadnieniu tej konkretnej propozycji, na którą oddano najwięcej, bo aż 100 spośród 181 głosów. 59 głosów otrzymało przedsięwzięcie dotyczące nagrobku żołnierza Armii Krajowej przy głównej alejce cmentarza parafialnego na Bugaju, a 22 osoby opowiedziały się za odnowieniem nagrobka policjanta na cmentarzu przy ul. Zgodnej.

Przypomnijmy, w czasie ubiegłorocznej kwesty zebrano ponad 13 tys. zł.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x