7 C
Starachowice
niedziela, 11/04/2021
Strona główna Aktualności Zabezpieczyli nielegalne papierosy

Zabezpieczyli nielegalne papierosy

40-letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego „wpadła” podczas kontroli drogowej. Kobieta będzie miała teraz nie lada kłopoty. Jej czyny oceni sąd i grozić jej może wysoka grzywna.

W miniony poniedziałek (11 bm.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno – Skarbowego zatrzymali do kontroli drogowej 40- letnią mieszkankę powiatu skarżyskiego, wobec której mieli podejrzenia, że może trudnić się nielegalnym procederem związanym z handlem wyrobami tytoniowymi. Intuicja nie zawiodła, bowiem prowadzone czynności ujawniły, że w pojeździe, którym kierowała, oprócz produktów spożywczych, które obwoźnie sprzedawała, znajdowało się blisko 1200 sztuk papierosów. Ponadto, podczas przeszukania jej miejsca zamieszkania zabezpieczono ponad 11000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za to wykroczenie kobiecie grozi wysoka grzywna. 

– Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku na kwotę bliską 14000 złotych. Jej czyny oceni teraz sąd. Kobiecie grozi bardzo wysoka grzywna – mówi oficer prasowy KPP w naszym mieście, sierż.szt. Paweł Kusiak.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x