-9.3 C
Starachowice
niedziela, 17/01/2021
Strona główna Aktualności "Kaskadowy pomiar prędkości" na terenie województwa. Jakie skutki?

„Kaskadowy pomiar prędkości” na terenie województwa. Jakie skutki?

Na terenie województwa świętokrzyskiego, tak jak i w całym kraju, prowadzone były działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Blisko 160 funkcjonariuszy z garnizonu świętokrzyskiego, wyposażonych w sprzęt pomiarowy, kontrolowało prędkość za jaką poruszali się kierujący.

Kontrolno-prewencyjne działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” przeprowadzone zostały przez świętokrzyskich funkcjonariuszy. Akcja miała charakter ogólnopolski, a jej celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci swoją uwagę szczególnie skierowali na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, ale nie było również taryfy ulgowej dla osób popełniających inne wykroczenia. Na drogi województwa wyjechało wczoraj 20 radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. W akcji udział brało łącznie 160 mundurowych, którzy, posługując się sprzętem pomiarowym, studzili zapały piratów drogowych. Stwierdzonych zostało blisko pół tysiąca przekroczeń prędkości, a 23 kierujących najbliższe trzy miesiące odpocznie od kierownicy, gdyż zlekceważyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Działania mają charakter cykliczny i będą powtarzane w przyszłości.

– Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także aby zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań – „uczulają” policjanci.

Źródło: KWP Kielce

Akcja prowadzona była także w Starachowicach

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x