17.4 C
Starachowice
czwartek, 9/07/2020
Strona główna Aktualności ZUS wznawia badanie przez lekarzy, ale rehabilitacja lecznicza nadal wstrzymana

ZUS wznawia badanie przez lekarzy, ale rehabilitacja lecznicza nadal wstrzymana

Planowanie badań w poszczególnych jednostkach ZUS odbywa się z uwzględnieniem aktualnego stanu i rozwoju sytuacji epidemiologicznej na terenie działania jednostki ZUS, w tym wzrostu lub spadku liczby zachorowań na koronawirusa w danym regionie.

Od tego tygodnia przywróciliśmy realizację badań bezpośrednich przez lekarzy orzekających w ZUS. Przywracanie badań bezpośrednich w ZUS będzie realizowane etapowo, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności dostosowanych do aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej, zgodnie z regulacjami prawnymi i zaleceniami rządowymi- mówi Paweł Szkalej rzecznik prasowy kieleckiego Oddziału ZUS

Ubezpieczeni są indywidualnie zawiadamiani o terminie i miejscu badania przez O/ZUS, który prowadzi postępowanie związane z wydaniem orzeczenia. Nie należy z własnej inicjatywy przyjeżdżać do ZUS – bez uprzedniego otrzymania zawiadomienia o terminie badania. Nie ma też konieczności potwierdzania telefonicznie czy badanie będzie wykonywane- dodaje rzecznik.

Nadal wstrzymane są wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS. Jeżeli posiadasz „Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację ZUS”, która ma rozpocząć się po 15 maja  2020 roku lub później – NIE JEDŹ, ZOSTAŃ W DOMU.

ZUS poinformuje Cię o nowym terminie skierowania do ośrodka rehabilitacyjnego, gdy tylko zostaną one otwarte. Szczegółowe informacje uzyskasz pod numerem telefonu, który masz na zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację.

Paweł Szkalej

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x