4.8 C
Starachowice
piątek, 22/01/2021
Strona główna Aktualności Szukasz szkoły dla siebie? Sprawdź ofertę placówek w Iłży!

Szukasz szkoły dla siebie? Sprawdź ofertę placówek w Iłży!

Warto wybrać jedną ze szkół średnich w Powiecie Radomskim. Ich atutem jest jakość kształcenia, o czym świadczą znakomite wyniki egzaminów zewnętrznych – maturalnych oraz potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Pod tym względem szkoły Powiatu Radomskiego są wśród najlepszych na Mazowszu.

Szkoły średnie, prowadzone przez Powiat Radomski oferują wiele ciekawych, a często unikatowych kierunków kształcenia. Zapewniają nowoczesne wyposażenie pracowni dydaktycznych i przyjazną, bezpieczną atmosferę wśród uczniów w estetycznie utrzymanych budynkach szkolnych. Poza solidną wiedzą ogólną, można tam zdobyć dodatkowe kwalifikacje, uznawane w krajach Unii Europejskiej.

Wysoka jakość nauczania

Najlepszymi wynikami w nauczaniu może pochwalić się Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży. To szkoła z wieloletnią tradycją, do której uczęszcza obecnie 244 uczniów. O wysokim poziomie nauczania świadczą wyniki egzaminów zewnętrznych – 100 % zdawalność matury w roku 2019 i 2018. Te wyniki przekładają się na miejsce, które zajmuje szkoła w rankingu szkół średnich 2020 czasopisma „Perspektywy”. Iłżecki ogólniak zajął 159 miejsce spośród wszystkich najlepszych liceów w Polsce. W regionie radomskim zajmujemy bardzo wysoką, trzecią pozycję. Szkoła kształci w klasach o profilach: matematyczno-fizycznym, biologiczno-chemicznym oraz polonistyczno-geograficzno-językowym.

 

 

 

 

Kierunki z perspektywą

Kolejną świetną szkołą, która daje szansę na dobre wykształcenie techniczne jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Iłży. Szkoła oferuje szereg ciekawych kierunków takich jak: technik informatyk, technik organizacji turystyki, technik pojazdów samochodowych, technik handlowiec, technik ekonomista, technik elektryk. Nowością jest technik spawalnictwa.

Uczniowie mogą tu również zdobywać zawód w Branżowej Szkole I stopnia. Placówka pomaga w znalezieniu praktyk zawodowych u renomowanych pracodawców, zaś mechanicy samochodowi mają zapewnione zajęcia praktyczne w pracowniach warsztatów szkolnych. Aby ułatwić absolwentom przyszły start zawodowy, szkoła współpracuje ze znanymi firmami, działającymi w regionie m.in. ZGM Zębiec w Zębcu, MAN Truck & Bus w Starachowicach, ZUS i GUS w Radomiu, Imex w Iłży, AG Centrum w Radomiu, PFTechnology w Wierzbicy, czy Hotel Europa w Starachowicach oraz wieloma innymi podmiotami gospodarczymi. Ważnym atutem jest możliwość zdobycia uprawnień i certyfikatów. Uczniowie, kształcący się w zawodach mechanik pojazdów samochodowych i technik pojazdów samochodowych mogą bezpłatnie ukończyć kurs nauki jazdy kat. B. Szkoła daje również możliwość ukończenia kursu i zdobycia uprawnień spawalniczych, wydawanych przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach. Elektrycy ze „Staszica” mają możliwość uzyskania uprawnień SEP z zakresu Eksploatacji instalacji i urządzeń elektrycznych do 1 kV, wydawanych przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

 

 

Nauka z przygodą

Bardzo ciekawą alternatywą podczas wyboru szkoły jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Ziemi Iłżeckiej w Chwałowicach. Od września 2020 roku uczniowie mogą rozpocząć naukę w 4-letnim Liceum Ogólnokształcącym Mundurowym lub 5 – letnim Technikum Zawodowym. W liceum prowadzone są klasy: wojskowa, policyjna oraz pożarnicza.

Technikum kształci zaś w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich, technik administracji, technik logistyk czy technik architektury krajobrazu.

Do dyspozycji uczniów jest także internat, gdzie można zamieszkać w jedno, dwu- lub trzyosobowym pokoju z łazienką. W budynku internatu mieści się również stołówka, z całodziennym wyżywieniem.

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x