10.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Aktualności Czy doszło do naruszenia dyscypliny finansów publicznych w miejskim urzędzie?

Czy doszło do naruszenia dyscypliny finansów publicznych w miejskim urzędzie?

Prezydent Starachowic, Marek Materek powołał Zespół Zadaniowy do przeprowadzenia kontroli doraźnej w Urzędzie Miejskim w Starachowicach.

W skład zespołu powołano pracowników Urzędu Miejskiego, którzy przeprowadzą kontrole doraźną w urzędzie „w związku z otrzymanym 20 kwietnia br. zarządzeniem Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, o przekazaniu informacji o ujawnionych okolicznościach wskazujących na naruszenie dyscypliny finansów publicznych”.

Jakiej inwestycji dotyczą „ujawnione okoliczności wskazujące na ich naruszenie”?

– Do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Kielcach wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu naruszenia dyscypliny finansów publicznych od podmiotu nieuprawnionego do zawiadomienia, tj. Stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic. Dotyczy ono realizacji inwestycji pn. „Modernizacja obiektu Centrum Strzelectwa Sportowego w Starachowicach”. W zawiadomieniu nie wskazano naruszeń konkretnych przepisów prawa. W związku z powyższym Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych zarządził o przekazaniu sprawy do prezydenta miasta Starachowice w celu wyjaśnienia, czy w zakresie opisanym w przekazanej przez Stowarzyszenie informacji doszło do naruszenia dyscypliny finansów publicznych. W tym celu prezydent miasta powołał Zespół Zadaniowy do przeprowadzenia kontroli w powyższej sprawie – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach, Iwona Tamiołło. – Podobne zawiadomienie do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, Stowarzyszenie złożyło w sprawie realizacji inwestycji „Pielęgnacja 5 skwerów zieleni miejskiej w Starachowicach” – dodaje.

/azab/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

W kraju rekordowe 1002 nowe zakażenia. W Świętokrzyskiem 21

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (19 września) komunikacie poinformowało o 1002 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 12 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x