4.8 C
Starachowice
piątek, 22/01/2021
Strona główna Aktualności Wzrost zakażeń w Animexie

Wzrost zakażeń w Animexie [AKTUALIZACJA]

O tym, że u jednego z pracowników starachowickich zakładów Animex potwierdzono zakażenie koronawirusem informowaliśmy w minionym tygodniu. Wtedy kwarantannie poddanych zostało 36 osób. 

Tymczasem, w następnych dniach testy potwierdziły zakażenie wirusem wśród kolejnych, 4 pracowników. Około 100 osób zostało skierowanych na kwarantannę.
***
W czwartek (21 maja), w godzinach popołudniowych, rzecznik prasowy Animex Foods Łukasz Dominiak przesłał do mediów komunikat prasowy dotyczący sytuacji w starachowickich zakładach mięsnych.

„Animex Foods potwierdza, iż od początku wystąpienia w Polsce stanu epidemicznego związanego z koronawirusem, wśród pracowników zakładu mięsnego w Starachowicach potwierdzono łącznie 5 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Już w chwili podejrzenia zakażenia u tych osób, pozostali pracownicy, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt, zostali przez pracodawcę prewencyjnie odsunięci od pracy.

Zgodnie z przyjętą procedurą, przedstawiciele spółki na bieżąco kontaktują się z Sanepidem i podejmują działania zgodne z wytycznymi tych służb.

Jednocześnie, Animex Foods podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych środków prewencyjnych w stosunku do pracowników zakładu, polegających m.in. na skierowaniu  do domów osób z grupy podwyższonego ryzyka, tj. członków załogi powyższej 60 roku życia oraz pracowników zmagających się z niektórymi chorobami przewlekłymi. Działania zapobiegawcze podjęte w zakładzie produkcyjnym w Starachowicach konsultowane były z ekspertami w zakresie bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Równolegle Animex Foods zawiadamia, iż w chwili obecnej zakład zachowując zasady reżimu sanitarnego kontynuuje swoją produkcję.”

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x