20.6 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności "Drugie życie" naszych kortów

„Drugie życie” naszych kortów

Trwają prace remontowo-budowlane na terenie miejskich kortów tenisowych w Starachowicach. Do końca października br. powstać ma kompleksowy obiekt całoroczny z zapleczem sanitarno-technicznym. Na kortach otwartych jednak będzie można zagrać nieco wcześniej. Co w planach ma inwestor?

W listopadzie ubiegłego roku na mocy umowy z gminą Starachowice teren ten przekazano w dzierżawę na okres 30 lat inwestorowi, czyli firmie AS TENIS. Na początku planowano otwarcie pierwszego etapu obiektu na pierwszy dzień maja br., zamierzenia jednak nieco pokrzyżowała pandemia, która spowodowała opóźnienie prac. Jeżeli chodzi o nowy „terminarz”, to do końca maja br. oddane do użytku mają zostać dwa otwarte korty tenisowe z nową nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz wyremontowanym tymczasowym budynkiem klubowym i tarasem widokowym. Na wrzesień br. inwestor zapowiada zakończenie prac przy budowie hali o konstrukcji łukowej z dźwigarów z drewna klejonego również z dwoma kortami do gry. Do końca października natomiast ma być gotowe także zaplecze sanitarno – techniczne z szatniami, pomieszczeniem dla trenerów i tenisistów. Inwestor szczególną nadzieję pokłada w młodzieży. W zamierzeniach jest uruchomienie szkoleń i szkółki tenisowej. Uczestnicy będą mieli możliwość rozpoczęcia przygody z tenisem, bądź doskonalenia swoich umiejętności na nowoczesnym obiekcie i pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Wszystko wskazuje na to, że tego typu działania będą możliwe już całkiem niedługo, bowiem prace, których głównym wykonawcą jest Tennis Solutions z Warszawy, postępują w szybkim tempie. Całkowita wartość projektu, obejmującego zagospodarowanie powierzchni 6500 m kw. opiewa na kwotę blisko 1,5 mln zł.

– Obecnie wszyscy grający w tenisa, aby móc szlifować swoje umiejętności w sezonie zimowym musieli wyjeżdżać do Kielc bądź Radomia, bo tylko tam była dotychczas możliwość trenowania na obiektach zamkniętych. Teraz Już niedługo taka możliwość będzie w Starachowicach. Już teraz zapraszamy wszystkich na nasze korty – mówi przedstawiciel inwestora.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...
0
Dodaj komentarzx
()
x