20.6 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności Kolizje, wypadki i mandaty. Czy jeździmy bezpiecznie?

Kolizje, wypadki i mandaty. Czy jeździmy bezpiecznie?

O trzeźwość, rozwagę i ostrożność „za kółkiem” w imieniu starachowickich policjantów apeluje oficer prasowy KPP w naszym mieście sierż. szt. Paweł Kusiak. Apel ten jest pokłosiem ostatnich wydarzeń na drogach naszego powiatu. A tych nie brakowało.

Tylko w okresie dwóch tygodni (od 11 do 22 bm.) doszło do 18 kolizji i 3 wypadków, w których 3 osoby zostały ranne a 1 poniosła śmierć. Odnotowano też 12 przypadków ukarania kierowców w związku z przekroczeniem prędkości. Każdy z nich w obszarze zabudowanym jechał z prędkością większą niż 50 km/h. Nie brakowało też takich, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, wykazując tym samym skrajną nieodpowiedzialność.

– Przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, jazda pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego to niektóre przyczyny zdarzeń drogowych. Dlatego każdy z nas wsiadając za tzw. „kółko” kierownicy powinien mieć przede wszystkim do tego uprawnienia, znać i stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz być wypoczętym i skoncentrowanym na tym co dzieje się na drodze. Natomiast każdy uczestnik ruchu drogowego od pieszego po kierującego powinien zachowywać ostrożność, a gdy sytuacja tego wymaga szczególną ostrożność oraz unikać wszystkich sytuacji, które mogłyby doprowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – tłumaczy P. Kusiak dodając, że policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność.

– Każdy z nas, stosując się do przepisów i zasad  ruchu drogowego, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo swoje i osób z którymi podróżuje. Włączenie świateł mijania, zapięcie pasów bezpieczeństwa, koncentracja podczas jazdy, upewnienie się co do manewru który zamierzamy wykonać, nie korzystanie z telefonu podczas jazdy to niektóre czynności, które każdy z nas powinien przestrzegać i je stosować, aby nam i innym uczestnikom ruchu stworzyć bezpieczne korzystanie z drogi – wyjaśnia rzecznik.

Do apelu dołącza się również GAZETA.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...
0
Dodaj komentarzx
()
x