20.6 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności Oszukał seniora na... dotację unijną

Oszukał seniora na… dotację unijną

W poniedziałkowe (25 maja) popołudnie, oszust podający się za urzędnika zajmującego się dotacjami unijnymi, okradł 87 – letniego mieszkańca Starachowic. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności.

Do domu 87 – letniego starachowiczanina przyszedł mężczyzna, podający się za urzędnika, który zajmuje się dotacjami unijnymi dla osób starszych. Senior wpuścił mężczyznę do swojego mieszkania, który by wzbudzić zaufanie okazał legitymację.

– W trakcie rozmowy sprawca wykorzystał moment nieuwagi i dokonał kradzieży pieniędzy. Fałszywy urzędnik skradł ponad 17 000 złotych – relacjonuje sierż. szt. Paweł Kusiak, oficer prasowy starachowickiej policji i apeluje, zwłaszcza do seniorów, o zachowanie ostrożności przy wpuszczaniu obcych osób do swoich mieszkań.

W przypadku zaistnienia takiego typu sytuacji należy niezwłocznie powiadomić policjantów dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

– Postaraj się zapamiętać jak najwięcej szczegółów i przekaż je funkcjonariuszom – dodaje rzecznik KPP.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...
0
Dodaj komentarzx
()
x