20.6 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności III miejsce w konkursie plastycznym 

III miejsce w konkursie plastycznym 

Pisaliśmy już, że uczniowie ZSZ nr 1 należący do Klubu Młodego Finansisty aktywnie brali udział w konkursach w ramach projektu „Uczelnie szkołom – o finansach z NBP” organizowanych przez Staropolską Szkołę Wyższą w Kielcach. 

W ramach Akademii Ekspertów Pieniądza odbył się konkurs plastyczny, którego przedmiotem było przygotowanie plakatu informacyjno – prewencyjnego dotyczącego bezpieczeństwa zakupów zarówno w realu jak i w sieci. Praca plastyczna  miała dotyczyć ekonomicznego bezpieczeństwa konsumenta na rynku, zagrożeń związanych z zakupami ale także bezpieczeństwa młodzieży w cyberprzestrzeni oraz ryzyka przyjęcia i posługiwania się fałszywymi banknotami i monetami.

Na konkurs trafiły prace dwóch uczennic ZSZ nr 1 w Starachowicach, Aleksandry Zielińskiej z klasy III a i Patrycji Zawadzkiej z klasy I d. Oceniano pomysłowość, technikę, wrażenia artystyczne oraz przekaz merytoryczny. W plastycznym pojedynku zwyciężyła uczennica klasy III Aleksandra Zielińska, która w nagrodę dostanie powerbank i oprogramowanie antywirusowe. wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostaną certyfikatami i drobnymi upominkami.

Nie można nie wspomnieć o pozostałych uczniach, którzy równie czynnie angażują się w różne projekty.  II miejsce w konkursie Blogerzy na 6 z plusem zajęły szkolne blogerki Martyna Zimnicka, Aleksandra Zielińska, Julita Spadło i Daria Orczyk. W Ekonomicznym Maratonie Internetowym (na facebooku) aktywnie działali: Natalia Lech, Martyna Zimnicka, Julita Spadło, Monika Orłowska i Adrian Pengielski z klasy III a kształcący się w zawodzie technika ekonomisty. W ramach tego konkursu odbyło się 9 rund m.in. „Zostałeś milionerem… i co dalej?”, „Z pieniędzmi za pan brat!” – pytania z zakresu zabezpieczeń banknotów obiegowych dotyczą serii „Władcy polscy”- wersji zmodernizowanej w 2014 roku, „Rekrutacja do pracy, czyli nie taki diabeł straszny, jak go czasami malują!”, wykonanie plakatu „Pracownik przyszłości… czyli kto?” oraz ” FILAR EKONOMII… czy poznacie go po garstce informacji?”.

W Wirtualnym biznesie – realnych umiejętnościach (na platformie on-line REVAS) aktywnie inwestowali i podejmowali strategiczne decyzje biznesowe: ekonomiści Natalia Lech i Adrian Pengielski, Wiktoria Falkiewicz z klasy I D kształcąca się w zawodzie technik rachunkowości oraz Miłosz Stępień i Daniel Lipa z klasy I D kształcący się w zawodzie technik chłodnictwa i klimatyzacji. Drużyna przez 2 miesiące podejmowała decyzje biznesowe dotyczące prowadzenia Biura Turystycznego Lucky Travel, opracowywała strategię ekspansji na rynek, kształtowała ceny usług, politykę promocyjną, zatrudnienie itp. Drużyna na bieżąco weryfikowała skuteczność swoich działań dzięki stałemu monitoringowi wyników finansowych firmy i jej pozycji na rynku, poznając tym samym praktyczne działanie mechanizmów wolnego rynku. Uczestnicy konkursu dobrze bawili się na wirtualnym rynku usług turystycznych, nabywając przy okazji bezcenne praktyczne umiejętności z zakresu marketingu, zarządzania sprzedażą, finansami, personelem, promocją i logistyką.

Nad wszystkimi konkursami czuwała Renata Rychlik, która jednocześnie znakomicie motywowała uczniów do działania.

Poprzedni artykułOgraniczą ruch ciężarówek
Następny artykułWysprzątali Lubiankę
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...
0
Dodaj komentarzx
()
x