16.7 C
Starachowice
wtorek, 7/07/2020
Strona główna Aktualności Starachowiccy pracodawcy apelują do wojewody

Starachowiccy pracodawcy apelują do wojewody

Najwięksi pracodawcy ze Starachowic, w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w powiecie starachowickim, w czwartek (28 maja) wystosowali pismo do wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza. Apelują w nim o niezwłoczne uruchomienie centrum pobrań wymazów na obecność COVID-19. Prezentujemy treść dokumentu.

„Jako przedstawiciele największych pracodawców w Starachowicach spółek MAN Bus sp. z o.o., CERSANIT II S.A., CERRAD sp. z o.o., GERDA sp. z o.o., PKC GROUP Poland sp. z o.o., APLEONA HSG sp. z o.o., Walstead Starachowice sp. z o.o. w ostatnich dniach obserwujemy z niepokojem dynamicznie wzrastającą liczbę przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w Starachowicach, który w  komunikacie prasowym w dniu 27 maja potwierdziła również spółka Animex Foods.

Epidemia wywołana przez COVID -19 w Starachowicach zaczyna przechodzić w stan zagrażający mieszkańcom z uwagi na fakt, że pracownicy naszych firm są ze sobą powiązani społecznie i rodzinnie.

My wszyscy, jako najwięksi pracodawcy w Starachowicach zatrudniamy ponad 8000 osób w 50.000 mieście oraz korzystamy ze współpracy z licznymi dostawcami usług z miasta i regionu świętokrzyskiego.

Pracownicy, podwykonawcy w swoich gospodarstwach domowych mają kontakt z osobami zatrudnionymi u pracodawców, u których stwierdzono pozytywne przypadki COVID -19.

Nasze obawy potwierdzają zgłoszenia od pracowników, którzy wskazują nam na ich własne liczne powiązania społeczne, rodzinne w lokalnej społeczności Starachowic i okolicznych miejscowości, co staje się powodem obaw o nagły wzrost zakażeń w regionie.

Ostatnie dane dotyczące sytuacji w Starachowicach potwierdzają wzrost liczby osób na kwarantannach i nagły wzrostem przypadków pozytywnie zdiagnozowanych na obecność COVID-19. Do tych danych dodajemy pierwszy stwierdzony w dniu 28 maja przypadek pozytywnego wyniku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u pracownika spółki MAN Bus oraz spółki PKC GROUP Poland.

Z uwagi na skalę problemu oraz ryzyko rozwoju epidemii niniejszym adresujemy prośbę o wsparcie, aby w trybie niezwłocznym w Starachowicach uruchomione zostało centrum pobrań wymazów na obecność COVID-19, do którego skierowani zostaliby na badania pracownicy pracodawców zatrudniających największą liczbę i rokujący na potencjalnie największe ogniska zakażeń. Mamy tu na względzie objęcie badaniami w pierwszej kolejności tych pracowników, którzy mieli kontakt z osobami ze stwierdzonych ognisk, w których ujawniono obecność wirusa.

Podobne działania z uwagi na stan zagrożenia w Kępnie wprowadził Wojewoda Wielkopolski, co jak najbardziej zasługuje na zastosowanie również w sytuacji, w której aktualnie się znajdujemy i o co niniejszym prosimy.

Zapewne rozwiązaniem dla skali problemu byłoby dodatkowo zastosowania badania za pomocą mobilnych punktów metodą „driver thru”. 

Ze swojej strony oferujemy wsparcie w działaniach organizacyjnych dla przeprowadzenia badań, które pozwolą nam na wspólne ograniczenie wzrostu ilości zachorowań i rozprzestrzeniania się wirusa”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 4 zachorowania, 16 ozdrowień w regionie. Wśród zakażonych 2 dziewczynki...

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (7 lipca) komunikacie potwierdziło 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x