20.6 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności Wysprzątali Lubiankę

Wysprzątali Lubiankę

Taka inicjatywa to sama przyjemność. Mimo, że niewiele jest osób lubiących sprzątać, to na porządkowaniu Lubianki nikogo nie mogło zabraknąć. 

Pod hasłem „Zabierz śmieci z lasu” druhowie z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Starachowicach zorganizowali wiosenne sprzątanie Lubianki. Akcja odbyła się 16 maja br. a patronatem objął ją prezydent miasta Starachowice Marek Materek.

W silnym składzie stawili się studenci Uniwersytetu Trzeciego wieku z prezesem Jerzym Krawczykiem na czele.  Po powitaniu przez włodarza miasta przystąpiono do sprzątania. Worki pełne śmierci zapełniły cały kontener, a dzięki sprawnemu działaniu las odetchnął pełną zieloną piersią. Wspólne sprzątanie sprzyjało integracji, chętnie odpoczywano pod drzewami, silono się domowymi zapasami, niektórzy w ramach pracy nad kondycją decydowali się na pieszy powrót do domu.

Kolejna akcja sprzątająca odbędzie się 2 czerwca, tym razem Członkowie UTW posprzątają otoczenie kąpieliska Piachy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...
0
Dodaj komentarzx
()
x