16.7 C
Starachowice
wtorek, 7/07/2020
Strona główna Aktualności Kolej będzie szybsza, ale czekają nas utrudnienia

Kolej będzie szybsza, ale czekają nas utrudnienia

Trwają zakrojone na szeroką skale prace na linii kolejowej Skarżysko-Kamienna – Sandomierz. Po ich zakończeniu w 2021 r., wyraźnie skróci się czas podróży. Odnowione będą perony w Stykowie, Brodach, Stawie Kunowskim oraz wszystkie przejazdy kolejowe w gminie Brody. Z tym wiążą się utrudnienia komunikacyjne.

Jak informuje Gmina Brody, ruch ograniczony jest na dwóch przejazdach: na ulicy Dużej w Rudzie oraz w Stawie Kunowskim przy ul. Kolejowej i Krótkiej. Kolejne przejazdy będą zamykane w późniejszym czasie. Ponadto, w ramach zadania pn. „Prace na linii kolejowej nr 25 na odcinku Skarżysko Kamienna – Sandomierz”, remontowany jest jeden tor wraz z siecią trakcyjną a na naszych stacjach ułożone będą wyższe, wygodniejsze perony. Remontowane są także mosty kolejowe.

Dzięki inwestycji możliwe będą regularne połączenia na odcinku Skarżysko-Kamienna – Sandomierz (szacowany czas przejazdu 1 h 30 min). Poprawi się także bezpieczeństwo ruchu kolejowego oraz ruchu drogowego na przejazdach.

Wartość netto umowy z firmą ZUE S.A. wynosi ok. 409 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia wynosi ok. 340 mln zł. Inwestorem jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 4 zachorowania, 16 ozdrowień w regionie. Wśród zakażonych 2 dziewczynki...

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (7 lipca) komunikacie potwierdziło 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x