16.7 C
Starachowice
wtorek, 7/07/2020
Strona główna Aktualności Egzamin na kartę rowerową w czasach pandemii. O tym, jak się...

Egzamin na kartę rowerową w czasach pandemii. O tym, jak się przygotować, mówią wojewódzcy policjanci.

 Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w ostatnim czasie otrzymują wiele pytań związanych z kwestią egzaminów na kartę rowerową oraz możliwości ich przeprowadzania. W odpowiedzi przygotowali dla wszystkich zainteresowanych materiały pomocnicze do nauki przed testem. – Rodzice mogą pomóc dzieciom w przyswajaniu przepisów, by w przyszłości przystąpiły do egzaminów przygotowane i zdały go za pierwszym razem – mówią policjanci.

Funkcjonariusze nagrali filmiki, w których udzielają wskazówek, jak przygotować się do takiego egzaminu.

– Wychodząc naprzeciw powyższym zagadnieniom informujemy, że do egzaminu na kartę rowerową mogą podchodzić dzieci i młodzież uczący się w szkole podstawowej. Ci, którzy nie są uczniami podstawówek również mogą zgłosić się do egzaminu, jednak przystąpić do niego mogą po przejściu odpowiedniego szkolenia w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego lub ośrodku szkolenia kierowców. Egzamin w szkole podstawowej jest przeprowadzany na wniosek dyrektora szkoły i przeprowadza go osoba posiadająca specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego, może nią być policjant, nauczyciel, egzaminator lub instruktor nauki jazdy – tłumaczą dodając, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi uzyskiwania kart rowerowych przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową oraz samo sprawdzenie umiejętności powinno odbywać się w szkole podstawowej (dla uczniów, którzy ukończyli 10 lat) oraz w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego lub specjalistycznym ośrodku szkolenia kierowców (dla osób niebędących uczniami szkoły podstawowej).

Po przyswojeniu teorii każdy uczeń może sprawdzić nabytą wiedzę wypełniając przykładowe testy, jakie np. przygotował Polski Związek Motorowy. Materiały te są ogólnodostępne na stronie internetowej:

http://www.pzm.pl/turnieje/szkola-podstawowa-testy-brd-i-mtm

Szczegółowe informacje i pliki do pobrania znajdują się na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach: http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/44944,Wirtualne-szkolenie-jak-uzyskac-pierwsze-prawo-jazdy.html

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 4 zachorowania, 16 ozdrowień w regionie. Wśród zakażonych 2 dziewczynki...

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (7 lipca) komunikacie potwierdziło 257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x