9.2 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Kabina dezynfekcyjna już w starachowickim szpitalu

Kabina dezynfekcyjna już w starachowickim szpitalu

Na konferencji prasowej, jaka odbyła się dziś po południu w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach dziękowano wszystkim, którzy przyczynili się do jej zakupu.

– Jesteśmy mile zaskoczeni, w ostatniej chwili się o tym dowiedzieliśmy. Bardzo serdecznie dziękujemy za tę inicjatywę, pracujemy naprawdę z wielkim oddaniem, to zdecydowanie usprawni nam pracę – mówiła Katarzyna Bujak, kierownik oddziału zakaźnego.

Za zaangażowanie i wielkie serce darczyńców dziękował dyrektor szpitala Grzegorz Kaleta, podkreślał jednocześnie ogromne znaczenie kabiny dla bezpieczeństwa pracowników i pacjentów. Podziękowania w stronę Piotra Wójtowicza i Maxa Ciszka z „Widzialnej Ręki” wypowiadali  również starosta Piotr Babicki i prezydent Marek Materek, którzy od początku mocno wspierali PZOZ w Starachowicach zamieniony na placówkę jednoimienną .

– Dziękuję za wsparcie panu staroście, panu prezydentowi, pani poseł Agacie Wojtyszek, którzy jako osoby publiczne udostępniały post, co przełożyło się na wpłaty. Mamy nadzieję, że ten kanał dezynfekcyjny, który się za nami znajduje wspomoże szpital tak w tym trudnym czasie jak i po pandemii – mówił podczas konferencji twórca zbiórki Piotr Wójtowicz.

Kabina dezynfekcyjna to rodzaj zamykanej komory, która rozpyla środek dezynfekcyjny na całe ciało człowieka. Można do niej wejść w ubraniu, z dokumentami bez obaw, że pozostaną ślady. Później można bezpośrednio udać się do pracy z chorymi lub wyjść do domu, jednorazowy natrysk trwa od ok 15 sekund, środek dezynfekujący jest bardzo bezpieczny i wydajny. Prezentacji kabiny dokonała rzecznik szpitala Małgorzata Kałuża. Kabina stanie na 7 piętrze, tam gdzie znajduje się oddział zakaźny.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x