8.7 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Tak świętowały Brody

Tak świętowały Brody

Oj działo się w gminie Brody, jeszcze dziś w każdym domu opowiada się o pięknym kolorowym korowodzie, który przejechał ulicami gminy. Było na co popatrzeć.

Tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka w gminie Brody odbyło się się pod hasłem: „#Zostańwdomu, a my przyjedziemy do Ciebie!”, a zorganizowało je Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach oraz Stowarzyszenie Profilaktyczno – Społeczne AZYL. Co ciekawe Mobilny Dzień Dziecka zawierał również elementy edukacyjne,  druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krynek poprowadzili szkolenie dotyczący zasad postępowania w czasie pandemii. Przy okazji chwalili się swoim nowiutkim czerwonym wozem bojowym, niejeden chłopiec zamarzył o byciu strażakiem. Zabawa miała również na celu propagowanie profilaktyki uzależnień.

Pomysłodawca zabawy – dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach Łukasz Gołda – kolejny raz udowodnił, że wystarczą chęci i wyobraźnia by porwać tłumy. A tak się przecież stało, chyba wszystkie gminne dzieciaki wyległy przed domy i z niecierpliwością oczekiwały przebierańców z prezentami. Było na co popatrzeć, jakieś dziwy biegały, bańki puszczały, małpy zdjęcia robiły a między tym wszystkim panowie policjanci z tym i owym słówko zamieniali. Było baśniowo i kolorowo, wesoło i śmiesznie i tak udanie, że już dziś Gmina Brody zaprasza na kolejny Dzień Dziecka do siebie. W przygotowanie imprezy zaangażowali się pracownicy Urzędu Gminy Brody, Stowarzyszenia Profilaktyczno-Społecznego AZYL z dyrektor Marzną Miliczek,  OSP Krynki oraz policja z KPP Starachowice. Patronat objęła wójt Gminy Brody Marzena Bernat.

Fot. UG Brody

Fot. UG Brody

Fot. UG Brody

Fot. UG Brody

Fot. UG Brody

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x