9.2 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Mobilny punkt pobrań w Starachowicach

Mobilny punkt pobrań w Starachowicach

Kilka minut po 12, na parkingu obok Basenu Miejskiego w Starachowicach wystartował Punkt „drive-thru” czyli mobilny punkt pobrań.

Testy wykonywali żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, a z możliwości badań korzystali  pracownicy największych firm w mieście m.in. Animexu. Jeszcze przed rozpoczęciem badań, przed wjazdem na parking ustawiła się kolejka aut pracowników skierowanych przez pracodawców.

– Założenia tego punktu miały być takie, że wszystko ma się odbywać szybko i sprawnie. I jak państwo widzą tak właśnie jest – mówił podczas otwarcia punktu wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Starachowice są drugim, po Kielcach, w województwie świętokrzyskim miejscem, w którym powstał Punkt „drive-thru”. Będzie on działał od dziś tj. czwartku (4 czerwca) do momentu odwołania przez wojewodę świętokrzyskiego.

– Wszystko odbywa się w sposób bardzo bezpieczny. Próbki pobierają osoby przeszkolone – ratownicy medyczni i pielęgniarki. Na liście, którą dostaliśmy od sanepidu jest 53 osoby, ale jesteśmy przygotowani przebadanie kolejnych osób jeśli tylko nowe listy zostaną nam dostarczone – dodał  pułkownik Grzegorz Motak dowódca 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x