18.1 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności Testów w szkołach nie będzie. Gmina otrzymała 150 testów dla blisko 300...

Testów w szkołach nie będzie. Gmina otrzymała 150 testów dla blisko 300 pracowników

Prezydent Starachowic Marek Materek, w związku ze zbliżającymi się egzaminami ósmoklasisty wystąpił z prośbą do Regionalnego Centrum Naukowo – Technologicznego o przeprowadzenie testów w kierunku COVID-19 wśród nauczycieli starachowickich podstawówek. Niestety, pedagodzy nie zostaną przebadani, gmina otrzymała za mało testów.

Zarząd Województwa pod koniec kwietnia br., podjął decyzję o dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej projektu własnego Województwa Świętokrzyskiego pn. „Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim”. Środki na realizację projektu pochodzą z niewykorzystanych dotychczas kwot, które pierwotnie przeznaczone były w ramach RPO na działania o charakterze społecznym. W ramach programu, Centrum będzie mogło przeprowadzić do końca roku 16 tysięcy badań na obecność SARS-CoV-2 u osób z personelu placówek medycznych oraz mieszkańców województwa.

W bieżącym tygodniu, w związku ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości testy przeprowadzono wśród nauczycieli starachowickich szkół średnich. Z możliwości przeprowadzenia testów chciała skorzystać również Gmina Starachowice.

– W związku ze zbliżającymi się egzaminami ósmoklasisty zwróciłem się z prośbą do Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego o przeprowadzenie testów na obecność SARS-CoV-2 u nauczycieli naszych szkół – poinformował w poniedziałek (1 czerwca br.) prezydent Starachowic Marek Materek.

Niestety, w czwartek (4 czerwca br.) okazało się, że testów nie będzie.

– Informuję, że Gmina Starachowice pozyskała z Regionalnego Centrum Naukowo – Technologicznego jedynie 150 testów wykrywających obecność wirusa SARS-CoV-2. Niestety ilość ta jest niewystarczająca, aby możliwe było przeprowadzenie badań u wszystkich pracowników szkół podstawowych, którzy będą zaangażowani w przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty. Aby przebadać zespół potrzeba blisko 300 testów – mówi Iwona Tamiołło, rzecznik Urzędu Miejskiego w Starachowicach. – W takiej sytuacji zdecydowano, że testy zostaną zwrócone, trudno jest bowiem decydować, którzy pracownicy będą przebadani, a którzy nie. Egzaminy zostaną przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – dodaje.

(azab)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...
0
Dodaj komentarzx
()
x