20.6 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności Zarząd Animex Foods: wdrażamy kolejny etap działań zapobiegawczych

Zarząd Animex Foods: wdrażamy kolejny etap działań zapobiegawczych

Już ponad 80 osób, pracowników zakładów mięsnych Animex w Starachowicach i osób z firm zewnętrznych, jest zakażonych koronawirusem. Kolejne przebywają na kwarantannie. Jak wygląda aktualna sytuacja w zakładzie?

Publikujemy informację prasową rzecznika Animex Foods, Łukasza Dominiaka ws. sytuacji i działań spółki w Starachowicach.

„Animex Foods informuje, że zgodnie z przyjętymi od samego początku stanu epidemicznego, wewnętrznymi procedurami prewencyjnymi, w zakładzie produkcyjnym w Starachowicach, prowadzone są badania pracowników pod kątem wykrycia koronawirusa. W wykonanych dotychczas badaniach większość wyników okazała się negatywna, co świadczy o braku zakażenia u tych osób.

Niezależnie od powyższego, Zarząd Animex Foods w porozumieniu z władzami lokalnymi i regionalnymi, a także przy ścisłej współpracy z inspekcją sanitarną, podjął decyzję o wdrożeniu kolejnego etapu działań zapobiegawczych, polegających na rozszerzeniu liczby badanych osób o następne grupy pracowników zakładu produkcyjnego w Starachowicach. Testy wykonywane są wyłącznie w akredytowanych laboratoriach zatwierdzonych przez resort zdrowia.

Powyższe działanie stanowi element stworzonego uprzednio planu zwalczania wirusa SARS-CoV-2, który został opracowany w oparciu o konsultacje przeprowadzone z wiodącymi ekspertami z zakresu epidemiologii oraz w we współdziałaniu z Sanepidem.

Jednocześnie Animex Foods informuje, iż od początku wystąpienia w Polsce stanu epidemicznego, wśród pracowników zakładu mięsnego w Starachowicach potwierdzono łącznie 75 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Dodatkowo na COVID-19 zachorowało 10 osób z firm zewnętrznych.

Zakład w Starachowicach, zachowując zasady reżimu sanitarnego, kontynuuje swoją produkcję”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...
0
Dodaj komentarzx
()
x