0.4 C
Starachowice
czwartek, 3/12/2020
Strona główna Aktualności "Konwój nadziei" w Starachowicach

„Konwój nadziei” w Starachowicach

Już jutro ulicami miasta przejedzie „Konwój nadziei”. Wszystko w ramach programu „Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie +”, powstałego z inicjatywy starosty jędrzejowskiego Pawła Faryny, wiceministra Piotra Wawrzyka i wicemarszałka województwa świętokrzyskiego Marka Bogusławskiego.

Inicjatywa ma na celu przede wszystkim propagowanie bezpiecznego, zdrowego i ekologicznego stylu życia wśród mieszkańców Świętokrzyskiego. W konwoju, który o godzinie 8.30 wystartuje spod budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach przejadą pojazdy ratownicze, służb medycznych, policyjne, strażackie. Będzie także Harcerska Grupa Ratownicza. „Metą” będzie miejski rynek, gdzie spotkają się wszyscy przedstawiciele instytucji zaangażowanych w akcję i walkę z koronawirusem.

– Myślę, że będzie to dobre spotkanie. Przekażemy różnego rodzaju sprzęty i płyny do dezynfekcji, które są jeszcze potrzebne szczególnie instytucjom społecznym. Akcja prowadzona jest pod auspicjami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policjantów – mówił podczas piątkowej (5 bm.) poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, który wraz z wiceministrem Piotrem Wawrzykiem sprawują patronat nad przedsięwzięciem.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: 620 zgonów w kraju w ciągu doby

Ministerstwo Zdrowia w czwartek (3 grudnia) komunikacie poinformowało o 14 838 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 620 osób (109 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x