8.7 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Starachowice zyskają laboratorium

Starachowice zyskają laboratorium

Dziś, tj. 5 czerwca, Urząd Marszałkowski poinformował, że w starachowickim szpitalu powstanie laboratorium wykonujące testy na obecność koronawirusa.
Tym samym do sześciu zwiększy się liczba placówek, w których mieszkańcy naszego regionu mogą się nieodpłatnie przebadać – mówi wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik.

Sprzęt potrzebny do testów zostanie zakupiony z funduszy unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, w trybie nadzwyczajnym podjęto decyzję o przyznaniu 3,2 mln dofinansowania dla Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Z tych właśnie pieniędzy zostanie m.in sfinansowane utworzenie laboratorium w PZOZ w Starachowicach.

W przypadku starachowickiej placówki takie laboratorium jest bezcenne, tu jest bowiem obserwowany wzrost zakażeń koronawirusem. Technologia badań, jaka będzie w tym laboratorium wykorzystywana, pozwoli na uzyskanie wyników w ciągu godziny od pobrania próbek. Laboratorium będzie służyło mieszkańcom powiatu starachowickiego oraz pacjentom i personelowi Szpitala Powiatowego w Starachowicach.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x