20.6 C
Starachowice
piątek, 3/07/2020
Strona główna Aktualności Szkoły, szpitale i pogotowie otrzymały kolejną partię środków ochronnych

Szkoły, szpitale i pogotowie otrzymały kolejną partię środków ochronnych

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz przekazał kolejną partię środków ochronnych przeznaczonych do profilaktyki i walki z pandemią koronawirusa. Trafiły do szkół ponadgimnazjalnych, szpitali i pogotowia.

Do placówek, w których będą przeprowadzane egzaminy maturalne przekazano płyn dezynfekcyjny, którego dystrybucją zajęli się dostarczyli żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jak informuje rzecznik wojewody Ewa Łukomska, ilość płynów została dostosowana do liczby uczniów podchodzących do egzaminów w danej placówce.

Namioty z kolei przekazano do szpitala jednoimiennego w Starachowicach, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach oraz do Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Do ostatniej jednostki trafiły również kabiny do dezynfekcji. Jak dodaje E. Łukomska, w tej transzy przekazano: 7 320 litrów płynów dezynfekujących, 40 namiotów i 2 kabiny do dezynfekcji.

– W sumie od początku epidemii Wojewoda Świętokrzyski rozdysponował: 179 980 litrów płynów dezynfekujących, 1 137 382 maseczki, 822 652 rękawiczki, 28 719 przyłbic i gogli, 41 946 fartuchów i kombinezonów ochronnych, 150 namiotów/osłon barierowych, 750 pakietów środków ochronnych – czytamy w nadesłanym do naszej redakcji komunikacie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Kolejne zakażenia

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6 osób pochodzi...
0
Dodaj komentarzx
()
x