8.7 C
Starachowice
piątek, 30/10/2020
Strona główna Aktualności Ujemne wyniki nauczycieli szkół średnich

Ujemne wyniki nauczycieli szkół średnich

Na wniosek wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, we wtorek (2 czerwca) dwa zespoły wymazowe do pobierania próbek w celu potwierdzenia lub wykluczenia COVID-19 z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadziły działania w czterech starachowickich szkołach średnich.

Przebadanych zostało 200 nauczycieli i pracowników z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i nr 2.

Podczas piątkowej (5 czerwca br.) konferencji, która odbyła się w biurze poselskim posła Krzysztofa Lipca, radna powiatu Agnieszka Kuś poinformowała, że „wszystkie osoby, które zostały przebadane mają wynik ujemny, czyli nie są zarażone wirusem COVID-19.”

– I rodzice, i uczniowie mogą czuć się bezpiecznie idąc na egzamin maturalny, który rozpoczyna się 8 czerwca – dodała i podziękowała posłowi PiS za inicjatywę i pomoc w organizacji testów.

Pobieranie wymazów jest jednym z głównych zadań WOT, to jeden z etapów wsparcia placówek oświatowych, żołnierze dostarczają również środki dezynfekujące, ale są także w gotowości do prowadzenia szkolenia przygotowującego personel do pracy w nowym „reżimie sanitarnym”.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x