-2.6 C
Starachowice
wtorek, 9/03/2021
Strona główna Aktualności Skąd aż 40 zakażeń w porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia?

Skąd aż 40 zakażeń w porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia?

Pierwszy, poniedziałkowy (8 czerwca) komunikat Ministerstwa Zdrowia mówiący o 40 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Świętokrzyskiem, wzbudził niepokój wśród mieszkańców Starachowic i powiatu starachowickiego.

– Ze względu na problem związany z komunikacją pomiędzy laboratoriami uzupełniamy wykaz osób zakażonych – informowała do południa Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

LINK do artykułu: https://starachowicka.pl/2020/06/08/40-zachorowan-na-covid-19-w-swietokrzyskiem/

Skontaktowaliśmy z panią rzecznik z prośbą wyjaśnienie: co znaczy i na czym polegają „problemy związane z komunikacją pomiędzy laboratoriami”; skąd taki wysoki wskaźnik zakażeń (jakiego okresu czasu dotyczy tych 40 zachorowań); dlaczego dane są niepełne (brakuje wieku czy miejsca zamieszkania zakażonych) oraz gdzie znajduje się źródło zakażeń?

W odpowiedzi na pytania, Ewa Łukomska wyjaśnia, że problemy związane z komunikacją dotyczą tego, że „wyniki nie były na bieżąco raportowane przez laboratoria do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej”, natomiast „zakażenia odnotowane zostały w okresie od połowy maja do 7 czerwca”.

Jeśli chodzi o niepełne dane (wiek i powiat – przyp. red.), to brak jest informacji w tym zakresie.

– Dane mogą dotyczyć obcokrajowców i z tego może wynikać ich niekompletność – tłumaczy rzecznik wojewody świętokrzyskiego. – Nie można wskazać jednego źródła zakażenia, to przypadki z kilku powiatów – dodaje Ewa Łukomska.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: najnowsze dane resortu zdrowia

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałkowym (8 marca) komunikacie poinformowało o 6 170 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 32 osób (4 osoby zmarły z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x