1.7 C
Starachowice
wtorek, 1/12/2020
Strona główna Aktualności Starachowiccy policjanci wsparli akcję #GaszynChallenge

Starachowiccy policjanci wsparli akcję #GaszynChallenge

Widok funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, którzy na placu pod Skałkami robili…pompki mógł nieco zdziwić wszystkich, którzy właśnie w tym czasie przechadzali się w okolicy. Nie, to nie był trening ani też służbowe ćwiczenia. To wszystko w ramach charytatywnej akcji.
„Sprawcą” całego „zamieszania” jest mały Wojtuś Howis z Galewic, który potrzebuje pomocy i wsparcia w walce z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni – ciężką chorobą, z jaką przyszło mu się zmagać. Aby zebrać pieniądze, potrzebne na leczenie chłopca powstał…#GaszynChallenge. Wyzwanie polega na zrobieniu dziesięciu pompek i wpłaceniu minimum 5 zł na rzecz chłopca. Łatwiejsza wersja zakłada wpłatę 10 zł, bez konieczności wykonywania ćwiczeń. Każdy, kto ukończy challenge nominuje do zabawy co najmniej trzy instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania. Dla Wojtusia „pompują” już niemal wszyscy, w całej Polsce. W ostatnich dniach w akcję włączyły się także służb mundurowe. W tym gronie nie zabrakło również starachowickich policjantów, którzy zawsze chętnie włączają się w różnego typu charytatywne przedsięwzięcia. Nasi mundurowi zostali nominowani przez kolegów z KPP Opatów i…jak na komendę, zgromadzili się na placu pod Skałkami, gdzie udowodnili, że pompki im nie straszne, choć tempo było dość szybkie. Nie bez znaczenia był też motywujący i „nie znoszący sprzeciwu” głos prowadzącego wyzwanie, który głośno odliczał do dziesięciu, sam oczywiście także biorąc udział w challenge’u.
Teraz do udziału w akcji przygotowują się już z pewnością nominowani przez starachowickich mundurowych strażacy z KP PSP w naszym mieście, policjanci z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz KPP w Skarżysku – Kamiennej.
– Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach było bardzo miło, że mogli uczestniczyć w tak wyjątkowej akcji. Wojtusiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i samych radosnych chwil – podsumowuje oficer prasowy KPP w naszym mieście, sierż. szt. Paweł Kusiak, który znakomicie sprawdził się w roli „prowadzącego” #GaszynChallenge.

 

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarszy
Najnowszy Najczęściej głosowani
Inline Feedbacks
View all comments
uncledick

Dobrze, że nie kazali zrobić dwudziestu :-).

Jaroslaw

Pompować się trzeba nauczyć bo lipa straszna 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ podpor przodem żałosny

Jaroslaw

Wstydźta się 🤷‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Koronawirus

Koronawirus: ponad 260 zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (1 grudnia) komunikacie poinformowało o 9 105 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 449 osób (68 osób zmarło z powodu...
3
0
Dodaj komentarzx
()
x