19.6 C
Starachowice
czwartek, 2/07/2020
Strona główna Aktualności Kolejne laptopy dla uczniów z gminy Brody

Kolejne laptopy dla uczniów z gminy Brody

Gmina Brody przekazała szkołom kolejnych 26 zestawów do nauki zdalnej. Są one przeznaczone dla uczniów z rodzin wielodzietnych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Pierwszą część sprzętu, gmina przekazała na początku kwietnia br. Było to również 26 zestawów komputerowych dla wszystkich szkół prowadzonych przez gminę, w zależności od liczby uczniów w placówce. Zarówno podczas pierwszego, jak i drugiego etapu rozdzielania komputerów, kryterium społeczne i dochodowe było najważniejszym wskaźnikiem tego, do kogo trafi sprzęt.

W każdym zestawie znajduje się laptop z pakietem Microsoft Office, torba, myszka, pendrive oraz słuchawki z mikrofonem.

Na zakup urządzeń, gmina pozyskała prawie 75 000 zł z projektu „Zdalna szkoła +” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Do tej pory, gmina przekazała szkołom łącznie 52 zestawów komputerowych.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: więcej ozdrowień niż zakażeń w regionie. Jedna osoba zmarła

Ministerstwo Zdrowia w środowym (1 lipca) komunikacie potwierdziło 382 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x