-0.5 C
Starachowice
poniedziałek, 8/03/2021
Strona główna Aktualności "Plan Dudy" - bogata oferta dla społeczeństwa

„Plan Dudy” – bogata oferta dla społeczeństwa

Niedziela wyborcza, zbliża się dużymi krokami. Już 28 czerwca br., oddamy głos na swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Do głosowania na obecnie urzędującego Andrzeja Dudę zachęcał podczas piątkowej (12 czerwca br.) konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec. Razem z towarzyszącymi mu radnymi powiatowymi Danutą Krępą i Agnieszką Kuś przedstawił najważniejsze założenia tzw. „Planu Dudy”.

– (…) Wszystkim nam powinno zależeć na tym, aby nie było powrotu do tej sytuacji sprzed 5 laty. Kiedy przez następne 5 lat musieliśmy porządkować Polskę z tych wszystkich zaniedbań, niedociągnięć, złych rzeczy, które działy się przed 2015 rokiem. Niewątpliwie przyczynił się do tego prezydent Andrzej Duda, jako głowa państwa i nasze zwycięstwo, Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych, które ugruntowało już to dobre działanie zmierzające ku głębokim zmiano w naszej ojczyźnie. Nie chcemy takiej sytuacji, żeby rodzinom zabrano świadczenie 500 plus, podniesiono wiek emerytalny do 67 roku życia, czy cofnięto i zrezygnowano z inwestycji – mówił lider PiS w Świętokrzyskiem, poseł Krzysztof Lipiec. – Dlatego prezydent Andrzej Duda wyszedł z bardzo bogatą ofertą dla społeczeństwa

Parlamentarzysta podkreślał, że „Plan Dudy” to inwestycje, które napędzają gospodarkę, a także polityka prorodzinna i wsparcie dla samorządów. Wśród najważniejszych działań, które dają miejsca pracy i napędzają gospodarkę wymienił m.in. Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej. Poseł przypomniał, że dwa lata temu został wprowadzony Fundusz Dróg Samorządowych, natomiast teraz ma powstać specjalny Fundusz Inwestycji Lokalnych, z dofinansowaniem działań do 85 proc. Ważnym obszarem „Planu Dudy” są również inwestycje w sferze ochrony zdrowia, zarówno pod względem doposażenia placówek, jak i podniesienia płac medykom. Dodał, że gwarancją realizacji planów i dalszego rozwoju Polski jest wybór prezydenta, który współpracuje z rządem.

Radna klubu PiS w Radzie Powiatu Danuta Krępa przedstawiła założenia Karty Rodziny. Jest ona deklaracją utrzymania świadczeń socjalnych dla rodziny oraz wprowadzenia nowych rozwiązań społecznych. Karta Rodziny zakłada utrzymanie m.in. świadczeń 500 plus, wyprawki dla uczniów czy programu Mama plus. Jest również nowości, jaką jest wprowadzenie bonu turystycznego dla dzieci. Mówiła również o tym, że Karta Rodziny prezydenta Andrzeja Dudy chroni małżeństwo, które rozumiane jest jako związek kobiety i mężczyzny. Jest sprzeciwem wobec tzw. „ideologii LGBT”.

Była starosta starachowicki dodała, że nadal utrzymane będą programy pomocowe dla seniorów, tj. obniżony wiek emerytalny, trzynasta emerytura czy darmowe leki po 75. roku życia. Zapowiadane jest również wsparcie dla dziadków, którzy pomagają w wychowaniu wnuków. W planie są także programy zapobiegania uzależnieniom wśród nieletnich i wprowadzenie wyższych kar za przemoc w rodzinie oraz wsparcie dla matek wracających z urlopu macierzyńskiego.

Radna Agnieszka Kuś podkreśliła, że prezydent Andrzej Duda jest najbardziej wiarygodnym kandydatem spośród wszystkich ubiegających się o urząd prezydenta RP. Nie tylko ma plany, ale je również realizuje, a wspólnie z rządem Prawa i Sprawiedliwości wspomaga wszystkich Polaków oraz samorządy.

***

Poseł Krzysztof Lipiec zapowiedział akcję „Łączy nas Polska”, która promować będzie „Plan Dudy”. Pierwsze spotkanie w powiecie starachowickim odbędzie się w sobotę (13 czerwca) o godzinie 17. Na Placu pod Skałkami w Starachowicach z mieszkańcami spotka się m.in. europoseł Dominik Tarczyński, który promuje plan prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Poprzedni artykułPierwszy sparing „Gieksy”
Następny artykułCiotka dobra rada
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x