-1.2 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna Aktualności Z ostatniej chwili: 61-latek z zarzutem zabójstwa

Z ostatniej chwili: 61-latek z zarzutem zabójstwa

Dziś Sąd Rejonowy w Starachowicach zdecydował o 3-miesięczym areszcie tymczasowym dla 60 – letniego starachowiczanina, który był jednym z zatrzymanych w związku ze sprawą śmierci 51-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa.

Przypomnijmy, o tym, że mieszkaniec jednego z domów w Starachowicach nie daje znaków życia zgłoszono starachowickim policjantom w czwartkowy (11 bm.) wieczór. Ci oraz pogotowie natychmiast udali się na miejsce, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować. Wstępne ustalenia wskazywały, że 51-latek został dźgnięty nożem. Do sprawy zatrzymano wtedy kobietę i mężczyznę. Obydwoje byli pijani. Mieli po 3 promile alkoholu w organizmie. Dziś wobec 60-letniego mężczyzny miejscowy sąd zastosował tymczasowy 3-miesięczny areszt. Usłyszał on także zarzut zabójstwa.

-W sprawie zebrano jak dotychczas materiał dowodowy w postaci przede wszystkim zeznań świadków, oględzin miejsca zdarzenia i zwłok na miejscu zdarzenia. Na jego podstawie ustalono, że do zdarzenia doszło nocą 11.06.2020 r. w Starachowicach. Ofiara wraz ze sprawcą i jeszcze jedną osobą spożywali alkohol w domu 60-latka. W pewnym momencie 60-latek zaatakował pokrzywdzonego nożem. Zadane ciosy okazały się śmiertelne w skutkach dla 51-latka. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze KPP w Starachowicach udali się na miejsce i zatrzymali starszego z mężczyzn. W dniu dzisiejszym został on doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa. W toku przesłuchania podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia zgodne z zebranym materiałem dowodowym. Celem zabezpieczenia prawidłowego biegu postępowania przygotowawczego prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Starachowicach o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy i Sąd wniosek ten uwzględnił. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności – podaje komunikat Prokuratury Rejonowej w Kielcach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x