3 C
Starachowice
niedziela, 7/03/2021
Strona główna Aktualności Gmina ogłosiła przetarg na zagospodarowanie terenu wokół Lubianki

Gmina ogłosiła przetarg na zagospodarowanie terenu wokół Lubianki

Gmina Starachowice ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy prac nad Lubianką. Firmy chętne do udziału w postępowaniu pn. Zagospodarowanie terenu wokół Zalewu Lubianka w Starachowicach, w ramach Projektu ”Rewitalizacja – Lepsze życie w Starachowicach, mieście, które znalazło pomysł na siebie”, na złożenie oferty mają czas do 20 lipca 2020. Termin wykonania prac wyznaczono na 30 kwietnia 2022 roku.

Główny zakres zamówienia obejmuje budowę następujących obiektów budowlanych: budynku wypożyczalni sprzętu wodnego, budynku sanitarnego, dwupoziomowego pomostu, jednopoziomowego pomostu z wiatą magazynową, dwóch pomostów z altanami, rampy do wodowania sprzętu wodnego, dwóch kładek pieszo – rowerowych, dwóch wież ratowniczych, czterech altan grillowych, wiaty przystankowej, altany śmietnikowej, promenady z placem widokowym, parkingu, dróg wewnętrznych, dwóch boisk do siatkówki i boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw, siłowni plenerowej, ścieżki pieszo-rowerowej oraz ścieżki zdrowia, murów oporowych, schodów terenowych, oświetlenia terenu oraz przebudowę drogi wewnętrznej, montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, siedziska, stojaki na rowery), rozbiórkę istniejących obiektów: budynku wypożyczalni sprzętu wodnego, parkingu, budynku sanitarnego, pomostów (oznaczenia wg projektu zagospodarowania).

–  Lubianka ma zachować w jak największym stopniu swój naturalny charakter, dlatego zrezygnowaliśmy z części prac związanych z pojawieniem się większej ilości betonu przy Zbiorniku – mówi prezydent Starachowic Marek Materek. – Szukamy partnerów, którzy gotowi byliby wydzierżawić teren do zorganizowania: wyciągu do nart wodnych (mamy projekt z pozwoleniem na budowę), punktów gastronomicznych, miejsc noclegowych. Wydzierżawiając część terenu nad Zbiornikiem zamierzamy pozyskiwać środki na bieżące utrzymanie i konserwowanie otoczenia Zbiornika.

W swoim wpisie w mediach społecznościowych, włodarz Starachowic dodaje, że zagospodarowanie otoczenia Zbiornika Lubianka było jednym z celów, które wyznaczył swoim współpracownikom kilka lat temu.

– Przeszliśmy długą i krętą drogę, by móc ogłosić przetarg na wykonanie prac. Wydzielenie rzeki, podział geodezyjny gruntów, przejęcie gruntów od Skarbu Państwa, zmiana Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, konkurs architektoniczny organizowany ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji technicznej, wykonanie dokumentacji, uzgodnienia z wszelkiej maści instytucjami i urzędami, uzyskanie pozwolenia na budowę, pozyskanie środków zewnętrznych na wykonanie prac, zabezpieczenie środków na wkład własny w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zmiany w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dostosowujące przedmiot zamówienia do możliwości finansowych – wymienia. – Dodatkowo równolegle miał się odbywać remont urządzeń wodnych na Zbiorniku, którego miały dokonać władze powiatu. Remontu poprzednie władze nie dokonały, ale wodę ze Zbiornika – spuszczono, dewastując ekosystem. W tej kadencji z nowymi władzami powiatu udało się zakończyć proces wykonania niezbędnej dokumentacji, gmina przejęła teren na którym znajdują się urządzenia wodne i grobla, pozyskaliśmy środki na remont i remont został wykonany.

Zamówienie jest finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, VII Oś Priorytetowa Sprawne usługi publiczne, Działanie 7.1 Rozwój e-społeczeństwa, Działanie 6.5 „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Oś 6 „Rozwój miast”. Zakończenie prac wokół zbiornika powinno nastąpić przed sezonem kąpielowym w 2022 roku.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x