10.2 C
Starachowice
niedziela, 27/09/2020
Strona główna Aktualności Spacer z historią w tle

Spacer z historią w tle

Studenci starachowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z radością korzystają z pięknej pogody i aktywnie uczestniczą w spacerach edukacyjnych. 

Tak też było w miniony wtorek, 16 czerwca. Liczna grupa seniorów powędrowała, pod wodzą prezesa UTW Jerzego Krawczyka, wokół Lubianki. Spacerowali po terenie mniej znanym, mniej uczęszczanym, ale też przecież ciekawym. Na spotkaniu nie zabrakło konkursów, rzucali piłka lekarską, wykonywali rzuty do kosza, były i wyścigi w parach.

Prelekcja na temat kształtowania się życia na tym terenie wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy, prowadzący spacer i prelekcję Jerzy Krawczyk poprowadził bardzo ciekawą opowieść o Rydnie, odkryciach archeologicznych, pojawiły się takie pojęcia jak galena, hematyt, rudy żelaza, nie zabrakło duchów Celtów. Na zakończenie spaceru odbyło się ognisko, pieczono kiełbaski i śpiewano, wręczano również nagrody za zwycięstwo w konkursach.

Jak twierdzą uczestnicy – spacer był  bardzo udany, a do domów powróciło 35 zadowolonych uczestników.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

COVID-19: aktualne dane z regionu świętokrzyskiego

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (26 września) komunikacie poinformowało o 1584 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 32 osób w Polsce (miały choroby współistniejące). Zgodnie...
0
Dodaj komentarzx
()
x