10.8 C
Starachowice
niedziela, 20/09/2020
Strona główna Aktualności Seniorzy pomagają

Seniorzy pomagają

O tym, że starachowiccy seniorzy mają serce na dłoni wiadomo od dawna, w ostatnich dniach czerwca kolejny raz to udowodnili. 

Wszystko zaczęło się od akcji  #GaszynChallenge, w której chodzi o to, by zebrać pieniążki dla chorej na SMA Zosi z województwa mazowieckiego.  Zasady akcji są proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek, jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Zosi. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mają za zadanie nominować kolejne 3 osoby. Do grupy walczących o zdrowie maluszka włączyły się starachowickie kluby seniora – Klub Manhattan i Niezapominajka, 10 przysiadów zostało wykonanych w mig i pieniążki powędrowały do skarbonki. Seniorzy nie mogli odmówić, wielu z nich ma wnuki w wieku Zosi i jak sami mówią dołączenie do zabawy było ich obowiązkiem, który spełnili z przyjemnością. Filmiki z #GaszynChallenge można obejrzeć na facebookowych profilach Dziennego Domu Senior + i Klubu Seniora Niezapominajka.

Już wiemy, że są kolejne nominacje starachowickich placówek, wiem także, ze kolejne pieniądze zasilają zbiórkę. To namacalny dowód, że chcemy i lubimy pomagać.

fot. Dzień dom Senior +

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

W kraju rekordowe 1002 nowe zakażenia. W Świętokrzyskiem 21

Ministerstwo Zdrowia w sobotnim (19 września) komunikacie poinformowało o 1002 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 12 osób w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi...
0
Dodaj komentarzx
()
x