-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Aktualności Narkotyki i hazard

Narkotyki i hazard

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego, w ubiegły wtorek (23 bm.) w jednym z lokali w Starachowicach zabezpieczyli trzy automaty do gier, zatrzymali także dwie osoby, przy których znaleźli narkotyki.

Starszy z zatrzymanych, 40-latek, miał przy sobie 1 gram a młodszy, 23-latek, ponad 30 g białego proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Obaj panowie trafili do policyjnego aresztu a w czwartek (25 bm.) Sąd Rejonowy w Starachowicach, wobec 23-latka zastosował trzymiesięczny areszt, w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 40-latek natomiast odpowie za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.  

Z kolei, jak tłumaczy oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, sierż.szt. Paweł Kusiak, za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karno-skarbowa tj. kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x