-4.1 C
Starachowice
wtorek, 9/03/2021
Strona główna Aktualności Bookcrossing w OHP

Bookcrossing w OHP

Kilka dni temu (16 czerwca) obchodziliśmy święto Wolnych Książek. Ta sympatyczna akcja co roku przyciąga coraz większą liczbę osób, w tym miała jednak trochę inny przebieg.

Cel bookcrossingu to zachęcanie ludzi do czytania oraz pozostawiania przeczytanej książki w miejscach publicznych, w tym roku w starachowickiej edycji akcji „wolnych książek”miało wziąć udział Koło Czytelnicze w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach. Z uwagi jednak na sytuację epidemiczną w kraju i mieście w imieniu uczestników koła czytelniczego wolne książki dla młodych czytelników Filii numer 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Dygasińskiego w Starachowicach przekazała Lucyna Prokop, opiekun koła.

Nie obyło się bez prezentów, panie: Alicja Szczycińska i Małgorzata Wosiek obdarowały czytelników kolejnymi książkami. Jest to już kolejna wspólna inicjatywa MBP i OHP, której celem jest zachęcanie młodzieży do czytania.

Specjalnego znaczenia nabierają zatem słowa, nieżyjącego już, Carlosa Ruiza Zafóna, który w książce „Cień wiatru” pięknie napisał, że „Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy.”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: najnowsze dane resortu zdrowia

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałkowym (8 marca) komunikacie poinformowało o 6 170 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 32 osób (4 osoby zmarły z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x