19.3 C
Starachowice
czwartek, 2/07/2020
Strona główna Aktualności Bookcrossing w OHP

Bookcrossing w OHP

Kilka dni temu (16 czerwca) obchodziliśmy święto Wolnych Książek. Ta sympatyczna akcja co roku przyciąga coraz większą liczbę osób, w tym miała jednak trochę inny przebieg.

Cel bookcrossingu to zachęcanie ludzi do czytania oraz pozostawiania przeczytanej książki w miejscach publicznych, w tym roku w starachowickiej edycji akcji „wolnych książek”miało wziąć udział Koło Czytelnicze w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach. Z uwagi jednak na sytuację epidemiczną w kraju i mieście w imieniu uczestników koła czytelniczego wolne książki dla młodych czytelników Filii numer 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Dygasińskiego w Starachowicach przekazała Lucyna Prokop, opiekun koła.

Nie obyło się bez prezentów, panie: Alicja Szczycińska i Małgorzata Wosiek obdarowały czytelników kolejnymi książkami. Jest to już kolejna wspólna inicjatywa MBP i OHP, której celem jest zachęcanie młodzieży do czytania.

Specjalnego znaczenia nabierają zatem słowa, nieżyjącego już, Carlosa Ruiza Zafóna, który w książce „Cień wiatru” pięknie napisał, że „Za każdym razem, gdy książka trafia w kolejne ręce, za każdym razem, gdy ktoś wodzi po jej stronach wzrokiem, z każdym nowym czytelnikiem jej duch odradza się i staje się coraz silniejszy.”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: więcej ozdrowień niż zakażeń w regionie. Jedna osoba zmarła

Ministerstwo Zdrowia w środowym (1 lipca) komunikacie potwierdziło 382 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x