-0.2 C
Starachowice
środa, 27/01/2021
Strona główna Koronawirus Koronawirus: aktualne dane sanitarno-epidemiologiczne z regionu i kraju

Koronawirus: aktualne dane sanitarno-epidemiologiczne z regionu i kraju

Ministerstwo Zdrowia w piątkowym (26 czerwca) komunikacie potwierdziło 285 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, 3 z nich odnotowano w Świętokrzyskiem. 

Wśród zakażonych znajdują się: starsza kobieta z powiatu starachowickiego oraz starsza kobieta i młoda kobieta z powiatu kieleckiego. Odnotowano również 1 ozdrowienie – to mieszkaniec powiatu ostrowieckiego.

Jak informuje rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska, z powodu błędu we wczorajszym (25 czerwca) raporcie, zachorowanie starszej kobiety z powiatu buskiego zostało zgłoszone dwukrotnie, dlatego przypadek ten zostaje odjęty z zestawienia. Ponadto wspomniana osoba została błędnie przypisana do powiatu buskiego, a jest to mieszkanka województwa śląskiego.

– W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 752 zachorowania na COVID-19, w tym 36 zgonów oraz 453 ozdrowienia – dodaje pani rzecznik.

W Świętokrzyskiem hospitalizowanych jest 79 osób, 3 025 poddanych jest kwarantannie, a 26 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

***

Resort zdrowia poinformował również o śmierci 17 zakażonych osób, wszystkie miały choroby współistniejące. Od początku epidemii w Polsce, odnotowano 33 395 zakażeń, z czego 1 429 osób nie żyje. COVID-19 pokonało 19 218 pacjentów.

W kraju hospitalizowanych jest 1 993 osób, 91 461 poddanych jest kwarantannie, a 16 728 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Wszczęto postępowanie

Powiatowa Inspekcja Sanitarno- Epidemiologiczna w Starachowicach wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie mszy świętej, odprawionej w sobotę 16 stycznia w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach....
0
Dodaj komentarzx
()
x