19.6 C
Starachowice
czwartek, 2/07/2020
Strona główna Koronawirus Koronawirus: w starachowickim szpitalu przebywa 83 pacjentów z terenu województwa

Koronawirus: w starachowickim szpitalu przebywa 83 pacjentów z terenu województwa

Starosta starachowicki, Piotr Babicki w piątkowym (26 czerwca) komunikacie, poinformował o bieżącej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej związanej z wirusem SARS-CoV-2 w powiecie starachowickim.

– Aktualna liczba osób zakażonych koronawirusem z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, po weryfikacji wyników napływających w ciągu ostatniego tygodnia: 32 (w tym 15 pracowników i 17 pensjonariuszy). Od dzisiaj na terenie placówki przebywa dwóch zakonników wspierających załogę w opiece nad mieszkańcami. Do bursy szkolnej dotarło czterech kolejnych braci zakonnych, którym pobrano wymazy. Jeśli wyniki badań okażą się negatywne, dołączą do załogi DPS – relacjonuje starosta.

W starachowickim jednoimiennym szpitalu zakaźnym przebywa 83 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 53 z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 24 z wynikiem negatywnym i 6 oczekujących na wyniki badań. Kwarantannie poddanych jest 387 mieszkańców powiatu starachowickiego.

Od początku epidemii, na COVID-19 zachorowało 300 osób z naszego terenu. Natomiast od początku trwania epidemii do dzisiaj, w powiecie starachowickim otrzymano 3 607 wyników zleconych testów.

Liczba zgonów stwierdzonych w szpitalu w Starachowicach wynosi 36, w tym 14 osób z powiatu starachowickiego. 1 mieszkaniec zmarł w innym powiecie.

COVID-19 pokonało 128 osób z naszego regionu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: więcej ozdrowień niż zakażeń w regionie. Jedna osoba zmarła

Ministerstwo Zdrowia w środowym (1 lipca) komunikacie potwierdziło 382 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x