4.8 C
Starachowice
piątek, 22/01/2021
Strona główna Aktualności Tydzień dzieci miał siedmioro

Tydzień dzieci miał siedmioro

A piątym jest najbardziej przez wszystkich lubiany piątek. To dziś zaczyna się weekend a wraz nim imprezy, wyjazdy albo relaks po prostu. 

Zanim do piątku to może troszkę historii…

Najpierw był dzień, a właściwie bardzo malowniczy wyraz „dnieje”, który oznacza, że robi się jasno. Od dnia blisko do tygodnia czyli powtarzającego się cyklu, i tu dodajmy, że nie od poniedziałku się tydzień zaczyna a od niedzieli. Ta pochodzi od słowiańskiego „ne delatti” co oznacza nim mniej ni więcej tylko odpoczynek od pracy.

Nieszczęsny poniedziałek, którego nie lubimy, to po prostu „pierwsze pracowite dnieje po ne dellati”. Amerykańscy naukowcy, których traktujemy z przymrużeniem oka, twierdzą, że to właśnie w poniedziałek człowiek jest najmniej efektywny i wtedy też jest najbardziej podatny na stres.

Wtorek czyli wtóry to drugi dzień po niedzieli, dziś wyrażenie „wtóry” jest nieco zapomniane, niemniej jednak we wtorku ono tkwi dalej i warto o nim pamiętać. My wtóry dzień lubimy dlatego, że nie jest poniedziałkiem.

Środa to niegdysiejsza średa czyli środkowy dzień tygodnia. Lubimy bo wolne już tuż tuż, czujemy lekki powiew piąteczku.

Na czwartek nikt uwagi nie zwraca, bo jedną nogą wszyscy w piątku tkwimy, a imprezowa sobota już nam zza kołnierza chichocze. a skoro tak to przejdźmy do piątku – weekendu początku. Ten, mimo, że nic konkretnego nie znaczy to przecież daje nam chwilę oddechu. Pomyślcie, za parę chwil wyjdziecie z pracy, zamkniecie drzwi i krokiem tanecznym udacie się gdzie was oczy i nogi poniosą.

Sobota w nazwie nawiązuje do Szabatu i jest dniem wypoczynku, a zatem korzystajcie z niego wedle woli i uznania.

Koniec i bomba, kto nie doczytał ten trąba.

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x