16.3 C
Starachowice
poniedziałek, 13/07/2020
Strona główna Aktualności Wotum zaufania dla Zarządu Powiatu 

Wotum zaufania dla Zarządu Powiatu 

Rada Powiatu w Starachowicach, podczas czerwcowej (25 czerwca br.) sesji udzieliła wotum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu Powiatu za 2019 rok.

Głosowanie nad raportem o stanie powiatu starachowickiego w 2019 roku poprzedziła dyskusja. Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu zarzucili Zarządowi Powiatu niekompletne dane, które zostały zawarte w dokumencie.

–  Raport jest ogólnikowy. Jak się go czyta, to ma się wrażenie, że Zarząd odnosił same sukcesy. Nie ma mowy o problemach, o potrzebach. Jednym słowem wszystko jest super – mówiła radna, przewodnicząca klubu PiS Danuta Krępa.

Zarówno była starosta, jak i radne Joanna Główka oraz Agnieszka Kuś w swoich wypowiedziach poruszyły kwestię oświaty czy komunikacji, dodatkowo radna Krępa zwróciła uwagę na znikomą promocję powiatu starachowickiego. Raport za 2019 rok oceniły negatywnie, zarzucając Zarządowi przygotowanie mało szczegółowego raportu.

– Nie wypracowano nigdzie, także u nas, jednolitego modelu tego dokumentu. Oczywiście może być on bardziej szczegółowy. Powstaje wtedy pytanie, jeżeli on będzie tak szczegółowy, to jaki sens miałyby sprawozdania, informacje przedkładane na sesjach poświęconych tematycznie poszczególnym obszarom działalności powiatu – pytał wicestarosta, Dariusz Dąbrowski.

– Kwestia rozliczenia naszej kadencji, to będzie stan finansów powiatu i racjonalne wydatkowanie środków publicznych. Ja jestem przekonany, że po naszej kadencji, bez względu na to, jak potoczą się dalsze losy, będziemy sobie mogli spojrzeć w oczy i z otwartą przyłbicą powiedzieć, że nasze działania są podejmowane racjonalnie. Chciałbym, żeby między innymi z tego państwo nas rozliczali – podsumował starosta starachowicki Piotr Babicki.

Za udzieleniem wotum zaufania dla Zarządu Powiatu głosowało 13 radnych koalicji w Radzie powiatu: Bożena Wrona, Izabela Wrona, Piotr Ambroszczyk, Paweł Brzozowski, Marek Maciukajć, Jarosław Olech, Jan Pocheć, Sławomir Rymarczyk, Stanisław Wojtan, a także Piotr Babicki, Dariusz Dąbrowski, Ryszard Nowak i Robert Sowula. Przeciw było 8 radnych opozycji: Danuta Krępa, Joanna Główka, Agnieszka Kuś, Maria Salwa, Przemysław Czaja, Krzysztof Serwicki, Dariusz Stachowicz i Mirosław Wojciechowski.

Również 13 radnych głosowało za podjęciem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu Starachowickiego z tytułu wykonania budżetu Powiatu Starachowickiego za 2019 rok, 7 było przeciw, a 1 – Mirosław Wojciechowski wstrzymał się od głosu.

– Chciałem serdecznie podziękować radnym za pozytywne rozstrzygnięcie, za głosy „za”. Dziękuje również za konstruktywną krytykę ze strony opozycji. Wszystkie konstruktywne głosy bierzemy pod uwagę – powiedział starosta starachowicki Piotr Babicki.

Z treścią raportu o stanie powiatu starachowickiego w roku 2019 można zapoznać się klikając w link: https://www.spstarachowice.bip.doc.pl/upload/doc/39458_20200528_143107.pdf

(za)
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: nie żyje mieszkaniec powiatu starachowickiego

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałkowym (13 lipca) komunikacie potwierdziło 299 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w...
0
Dodaj komentarzx
()
x