-1.2 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna Aktualności Młodzi starachowiczanie w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Młodzi starachowiczanie w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Przed nami II kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Swoje kandydatury do organu zgłosiło 51 młodych mieszkańców województwa. Młodzieżowy sejmik liczyć będzie 33 radnych, w tym pięć osób reprezentujących nasze miasto.

Radni pochodzą z różnych części województwa, m.in. z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Połańca, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Końskich, Pawłowa, Kunowa, Miedzianej Góry, Kluczewska, Włoszczowy, Bogorii i Radoszyc. Najmłodszy radny ma 15 lat, zaś najstarsza radna ma 22 lata i reprezentuje Samorząd Studencki Politechniki Świętokrzyskiej – czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

W pierwszej kadencji Młodzieżowego Sejmiku, miasto Starachowice reprezentowała Dominika Chmielewska – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, która o swojej działalności w sejmiku, mówi tak: „Bycie radną Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego było dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Dzięki temu, że mogłam być głosem młodzieży naszego miasta wśród osób z całego województwa świętokrzyskiego, miałam możliwość wziąć udział w wielu ważnych dyskusjach, spotkaniach oraz wydarzeniach. Poznałam wiele inspirujących osób, a także rozwinęłam się jako osoba oraz jako społecznik. Cieszę się, że Starachowice mają tak liczną reprezentacje w sejmiku”.

Pięć osób, uczniów starachowickich szkół z mandatem radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego to: Igor Kaczorowski, Julia Wysocka, Iga Stępniewska, Mikołaj Michalczak i Borys Bajdo. Nowi radni to aktywni społecznicy działający w środowisku lokalnym, m.in. w Młodzieżowej Radzie Miasta i biorący czynny udział w projektach organizowanych przez Urząd Miejski w Starachowicach.

A co o udziale w pracach Młodzieżowego Sejmiku mówią nowi radni?

Iga Stępniewska o swoim udziale w pracach MSWŚ, mówi tak: „Działanie w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego to dla mnie kształtowanie swoich umiejętności i zdobywanie wiedzy. Jest to ważny element odpowiedzialności za przyszłość małej ojczyzny. Zgłosiłam się do Młodzieżowego Sejmiku, ponieważ chcę być aktywnym obywatelem!”

Igor Kaczorowski: „Zgłosiłem się do Młodzieżowego Sejmiku, ponieważ bardzo ważny jest dla mnie samorozwój, zdobywanie doświadczenia i wiedzy, poznawanie nowych osób. Jestem lokalnym patriotą, który chce aktywnie uczestniczyć w życiu samorządnym województwa”.

Julia Wysocka: „Zgłosiłam się do Młodzieżowego Sejmiku, aby zmieniać nastawienie młodych ludzi do polityki młodzieżowej. Działanie w nim, pozwoli mi na dotarcie do szerszego grona rówieśników i pomoże mi zaszczepić w nich miłość do ulepszania tego co nas otacza”.

Mikołaj Michalczak: „Zgłosiłem do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, żeby rozwijać się, poznawać nowych ludzi, którzy nauczą mnie czegoś nowego oraz rozwijać się w polityce młodzieżowej. Dzięki niemu mogę zainteresować moich przyjaciół działaniem społecznym”.

Borys Bajdo: „Zgłosiłem formularz do Młodzieżowego Sejmiku, ponieważ chcę nabyć wiedzę i nowe doświadczenia, którymi będę mógł się podzielić z rówieśnikami i zachęcić ich do uczestnictwa w działaniach społecznych”.

– Tych 5 osób, które zaczynają pełnić funkcję radnych w sejmiku, to bardzo aktywni młodzi ludzie, którzy działają w Młodzieżowej Radzie Miasta Starachowice oraz w innych projektach skierowanych do młodzieży organizowanych przez Urząd Miejski w Starachowicach np. Starachowicka Mapa Aktywności Młodzieżowej czy młodzieżowe wymiany międzynarodowe. Uczestnictwo w pracach młodzieżowego sejmiku pokazuje, ze młodzi są zainteresowani samorządnością. Prace zarówno w Młodzieżowej Radzie Miasta, jak i w sejmiku to młodzieżowe odpowiedniki dorosłych rad, w których młodzież poznaje zasady samorządności, wyraża swoje opinie, podejmuje inicjatywy i uczy się nowych umiejętności – podsumowuje Izabela Wrona, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x