-1.2 C
Starachowice
środa, 2/12/2020
Strona główna Aktualności "Słoneczko" jedną nogą na wakacjach 

„Słoneczko” jedną nogą na wakacjach 

Kogo jak kogo, ale dzieci do wakacji zachęcać nie trzeba. Gdyby im na to pozwolić odpoczywaliby rok cały, z małą przerwą na wakacje od wakacji. Kto by zresztą tak nie chciał.

W temacie letniego odpoczynku pozostają od kilku dni przedszkolaki z punktu przedszkolnego „Słoneczko”. Tematem ich wakacyjnych marzeń jest plaża postanowiły więc zamienić salę w morski brzeg i połączyły naukę z przyjemnością. Poznają morskie głębiny, przeróżne konsystencje  – piasku i wody, nie jest im już obcy morski słony smak czy szum morza dobiegający z muszelek. Podczas nauki wycinali rybki, które potem pływały w przygotowanym przez maluszki „morzu”.

Wyobraźcie sobie jednak, że wśród słonecznych maluszków są tacy, którzy wolą góry. I to właśnie szczególnie z myślą o nich zorganizowano górskie zajęcia, trudno uwierzyć w to, co się na nich znalazło. Od najmniejszych bąbli do ciut starszych, wszyscy jak jeden mąż wspinali się dzielnie na górskie szczyty (ułożone z dużych piankowych klocków), mozolnie krok za krokiem pokonywali trudności ocierając pot z czoła.

Jakie plany dla swoich podopiecznych ma punkt Przedszkolny „Słoneczko”? – Podczas wakacji zaprosimy nasze dzieci po europejskich krajach, zapoznamy je z kulturą, opowiemy ciekawe historyjki, nie zabraknie wrażeń – mówi dyrektor placówki Elżbieta Tyczyńska.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: prawie 300 zakażeń i aż 25 zgonów w województwie

Ministerstwo Zdrowia w środowym (2 grudnia) komunikacie poinformowało o 13 855 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 609 osób (89 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x