1.7 C
Starachowice
wtorek, 1/12/2020
Strona główna Aktualności Wandale niszczą kwiaty i zieleń

Wandale niszczą kwiaty i zieleń

W Starachowicach coraz częściej sięgamy po ekologiczne rozwiązania. Dbamy o środowisko tworząc otoczenie przyjazne mieszkańcom. Zamiast wybetonowanych powierzchni, stawiamy na zieleń, ekologię i łąki pełne kwiatów. Dzięki takim strefom zieleni przejście od miejsca zamieszkania do szkoły, sklepu, miejsca pracy nie musi odbywać się po uciążliwej, ruchliwej ulicy ale w znacznie przyjemniejszym otoczeniu.

Niestety, sadzone rośliny i krzewy są nagminnie rozkradane. Dzieje się tak w różnych częściach miasta. Wykopywane i rozkradane są sadzonki róż, które posadzono wzdłuż ul. Kościelnej, podobnie jest z młodymi sadzonkami szałwii zasadzonej w pasie zieleni na wiadukcie. W tym roku, przy Pasażu Staffa już trzeci raz sadzone są rośliny ozdobne w donicach, które są rozkradane.

Przykłady można wymieniać jeszcze długo. Stąd apel do służb, a także do mieszkańców o czujność, bo niszczone mienie to nasza wspólna własność, nie pozwólmy jej bezkarnie psuć.

Reagujmy. Jeżeli jesteśmy świadkami kradzieży, czy dewastacji dzwońmy do Straży Miejskiej lub do oficera dyżurnego Powiatowej Komendę Policji. Tylko wspólnie możemy wygrać ze złodziejami i wandalami.

Wykopywane i rozkradane są sadzonki szałwii zasadzonej w pasie zieleni na wiadukcie / fot. UM Starachowice

/Informator Miejski/

Poprzedni artykułKomunikat Urzędu Miejskiego
Następny artykułCo Wam się dziś marzy?
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

Koronawirus: ponad 260 zakażeń w regionie

Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym (1 grudnia) komunikacie poinformowało o 9 105 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 449 osób (68 osób zmarło z powodu...
0
Dodaj komentarzx
()
x